Geçtiğimiz cumartesi günü Tarsus İdman Yurdu maçı sonrası alınan sonuç neticesinde sezon başının Sportif Direktörü önceki güne kadarki Teknik Direktörü İsmail Ertekin hocamız ve yardımcısı Yalçın Gündüz istifa ettiler.

Hocamızın sağlığı da stresten bozulmaya başlamıştı, kendisine geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum.

Gelelim ‘Bursaspor’umuzun başına gelecek ve ateşten gömleği giyecek teknik adam kim olacaktı’ konusuna?

Sağ olsun yönetim muhteşem bir çözümle Özer Hurmacı’yı TEKNİK DİREKTÖR olarak başa getirdiklerini kamuoyuna açıkladı!

Allah yardımcımız olsun inşallah.

Süper Lig şampiyonluğundan sonra sırayla TFF 1’nci Lig, sonrasında da 2’nci Lig’e düşmemiz doğma büyüme bir Bursalı olarak ne kadar üzdüyse bu alınan Özer Hurmacı kararı da çok daha fazla üzdü beni.

Nedenine gelince;  Böylesi maddi manevi çok ama çok zor günler geçiren kulübümüzde taşın altına gövdesini koyacak hiçbir teknik adam yok da, kaptanı takımın başına getirmek neyin habercisidir acaba?

Haa burada sadece Bursaspor yönetimi mi suçlu, tabii ki değil;

Suçlu başka mı, ‘evet’.

Mesela, biz Bursaspor aşıkları, spor taban birlikleri, başta bin 300 antrenörü bünyesinde barındıran TÜFAD, TÜRFAD, BASKF, TFFHD, Profesyonel Futbolcular Derneği, Saha Komiserleri Derneği, taraftarlar dernekleri vs. Kısaca Bursa ve Bursaspor aşığı tüm bileşenler ayağa kalkıp ‘daha mı masaya yumruk vurup, sahiplenmeyeceğiz, bu kulüp bizim’ demeyenler… Hepimiz için yarın çok geç olabilir.

Bursa’da Okan Yılmaz, Adnan Örnek, Turan Şen, Mustafa Er, Taygun Erdem, Ersel Uzgur, Beyhan Çalışkan, Ümit Şengül, Eser Kardeşler ve Fazlı Tan aklıma ilk gelen hocalarım… Unuttuklarım beni affetsin kaptandan daha fazla Bursalı veya Bursasporlu değiller midir?

Daha Ömer Erdoğan Hocamı falan da atlamış değilim ama şimdi biraz uzak hayal gibi görünüyor.

Özer Hurmacı Kaptan’ın kişiliği ve backgroundunu tartışmıyoruz ama konu Bursaspor teknik direktörlüğü ise orda durmak gerekir. Henüz erken ve 2 gömlek büyük gelir ki bunun acısını tüm Bursasporlular olarak çekeriz!

Değerli yöneticilerimiz lütfen yol yakınken bu kararı gözden geçirin yarın çok geç olmadan… Başka Bursaspor yok!

Üyesi olduğum TÜFAD Bursa Şubesi’nde Bursa antrenörleri adına eminim değerli başkanım benim de hocalığımı yapmış Başkan Metin Begüm Hocam ve yönetimi duyarlıdır… Bu konuda camiaya deklarasyon yayınlayacaklardır, bundan eminim ve umuyorum.

Atatürk Stadyumu, millet bahçesine dönüştürüldüğünde sessiz kaldığımız gibi umarım bu konuya da sessiz ve duyarsız kalmayız.

Saygılarımla.