Yaa çocukluğumun takımı, gençliğimin armasına aşık, renklerine sevdalı sırtımızda formasını terlettiğimiz eyy şanlı Bursaspor!

Şampiyon olduğunda çılgınca sevindiğimiz, ellerimiz çatlarcasına alkış tuttuğumuz, Uludağ’ın beyazına, ovanın yeşiline vurulduğumuz eyy eyy seninle ağlayıp seninle güldüğümüz her şeyimiz Bursaspor’umuz!

Sen hemşerilerini mutlu etmekten başka ne kötülük ettin?

Bizler de 4 milyonluk şehir hem de Türkiye'nin en büyük dördüncü şehri , sanayii kenti olarak sana hak ettiğin değeri veremedik ve her yıl elimizden sabun misali kayıp gidiyorsun sonsuzluğa doğru!! Bizlerde hâlâ o gitsin bu gelsin o olmadı bunu verelim diyerek senin canını daha da yakıyoruz.

Çocukluğumuzun sevdası pazar gününü iple çekip kimimizin Heykel’den Çatalfırın, Altıparmak yolunu yaya olarak marşlarını tek yürek haykırıp köfte ekmek satıcılarının duman dumana satış yaptığı, karton şapka ve ‘maça karton, maça karton’ diyenlerin arasından BURSASPOR’UN MABEDİ ATATÜRK STADIMIZA uzanan yolculukları hiç mi özlemedik?

Stadın hain ellere yıkılışını film izler gibi seyrettik şimdi de. Kulübün kapısına kilit vuruluşunu da büyük bir keyifle izleyecek olanlarda aynı stadın yıkılışını izledikleri gibi kıs kıs gülerek mi izleyeceksiniz?

Yeter artık yeter, ne olur yeter? Bu kulüp bu camia her zaman bizi mutlu ve gururlu etmekten başka ne yaptı soruyorum hepimize?

Rahmetle andığımız Kaleci Osman, Mesut Şen, Ersel Altıparmak, Muhtar Tucaltan, Süleyman Kurtçu, Orhan Özselek, Vahit Kol, Nejat Biyedic ve daha ne kadar efsanenin kemiklerini sızlatacaksınız, YETER ARTIK YETER vurun kapısına kilidi de herkes kurtulsun!

Nasıl ATATÜRK STADIMIZ YIKILIP 50-60 yıllık mazi ve anının yerle yeksan edilmesini sineye çekip unuttuğumuz gibi seni de unutacaklardır…

Ey şanlı Bursaspor’um sen de yoruldun gari artık birileri çıkıp seni eski günlere döndürme çaba ve gayreti için çırpına dursunlar. Diğer şehrin akilleri, bilirkişileri ulema zatlar kazma kürek senin bir an önce toprağa gömmek için kazma kürek bekliyor. Sonra da Ulucami’de önce selanı okutup sonra da cenaze namazını kılıp Emirsultan Mezarlığı’na gömmek için sıraya girenler sizlere sesleniyorum…

Bu zevki size biz gerçek Bursaspor sevdalıları size bu zevki tattırmayacağız… Bu hiçbir efsanemizin kemikleri sızlamayacak. Hadi Bursa’m el ele verelim. Koca Bursa sanayii şehri, Osmanlı başkenti, Anadolu efsane şampiyonu, Inter Toto tarihini yazan muhteşem kadro amatörden 1’inci Lig’e çıkan efsaneler tüm Yeşil İnciler, Timsahlar, haydi artık yarın çok geç olabilir başka Bursaspor yok.

Ya da VURSUNLAR KAPIYA KİLİDİDE HERKES RAHAT ETSİN!

Sorduklarında nasıl bilirdiniz diye haykırırcasına ‘İYİ ÇOK İYİ HEM DE ÇOK ÇOK İYİ’ diyeceğimizden kimsenin şüphesi olmasın ama bu kulübü koca BURSASPOR’u bu duruma düşürenleri belki bu dünyada değil ama ahirette milyonlarca Bursasporluların elleri iki yakalarında olacaktır herkes bunu böyle bile.

Kalın sağlıcakla.