"Bursalı antrenörler görev alsın." sırasını bir hocamız daha savdı. Sn.İsmail Ertekin, "kendince" büyük fedakarlıklar yapıp takımı çalıştırdı ancak eldeki kadroyla başarısız oldu.

Hem kadro yetersizliği hem de hocanın yetersizliği birleşince bulunduğumuz konumdan bir türlü kurtulamadık.

YENİ HOCA?

Yeni hoca bulma işi yönetimin işi. Yönetimin bağlantıları, bu kadronun maksimum verimini alabilecek bir hoca bulmaya yeter mi emin değilim.

Sinan Korkmaz ile 2 maça çıkma fikri de yoruma açık...

Bu ligden düşme korkusu yaşadığımıza inanamıyorum halâ!

Gelecek hoca, bu haldeki bir kulübün tüm birikmiş sorunlarını sırtlayacak, maddiyata önem vermeyecek ve mevcudu en iyi şekilde değerlendirip ivme kazandırabilecek meziyetlerde olmalı ki açıkçası benim aklıma gelen biri yok.

Mustafa Er diyenlere de saygı duyuyorum ama denenmişi, daha da zor zamanda yeniden denemeyi beklemek beyhude geliyor bana. Keza, Mustafa Er, bu yönetimle yürümek konusunda neler hissediyordur, o da ayrı muamma. Yakından tanıyanlar, fikirlerini bilenler gerçeğe daha yakın yorumlayacaklardır.

Mustafa Gönden hoca geliyor aklıma. Her doğru zamanda görev verilmeyen ve her kötü durumda ilk akla gelen hocalarımızdan biri. Mesela onunla çalışsalar ben bir nebze daha umutlu olurum. Tabii Mustafa Gönden Hoca, biliyorum ki hayalkırıklığı yaşadığı camiaya hizmet etmekten yine de geri durmaz.

Karar vericilerin de eminim stresi yüksektir. Ya da ben öyle olmasını diliyorum; Bursaspor için en iyisini bulabilme stresi yaşıyor olmalarını umuyorum.

Hepimizin sabırlı olması ve fikirlerimizi sakince dile getirmesi gerekiyor. İçinde bulunduğumuz kaos, darmadağın edecek bizi bu alınacak kararların yanlış çıkması durumunda.

Bir sürü telefon görüşmesi yapılıyordur diye umut ediyorum. Maddi sıkıntılar elbette belli seviyedeki hocalara teklif bile götürememeye sebep oluyordur ancak kaynak yaratmak ve bu durumu çözmek yine yönetimin sorumluluğunda...

Ettiğimiz dualar hep "hayırlısı olsun" diye oldu ama durum bu noktalara kadar geldi. Biz yine de mübarek Ramazan'ın hayrına dualarımızı etmeye devam edelim.

Bu süreçte herkesin fikri kendine; farklılıklara saygı duyarak süreci hep birlikte yürütmeye gayret etmeliyiz.

Saygılarımla...