17 Eylül’de başlayan ve 3 grupta 13’er takımın mücadele ettiği yerel en üst ligimiz Bursa SAL Ligi 3 hafta gibi bir süre devre arasına girdi.

Sezon başlarken bu lig ile alakalı a Gazete’deki köşe yazımızda yazdığımız sıralamalar ile ilgili öngörülerimiz yüzde 95 ilk yarı için oturmuş vaziyette.

A Grubunda İznikspor, Orhangazi Hürspor, Fethiye İdman Yurdu, Burgazspor İnegöl Orhaniyespor, Mobilyaspor ve Orhaneli favori olan takımlar demiştim.

B grubu içinde,

Kesin favori İnegöl Karadeniz Güvenspor, Gürsu Yenidoğanspor, Orhangazi Çakırlıspor, Kestel Belediyespor favori takımlar olacaktır.

C Grubunda ise Mustafakemalpaşa Belediyespor, Yenişehir Belediyespor, İnegöl Gençlergücü, İnegöl Kurtuluşspor, Bademlispor, Demirtaşspor, Merinosspor ve Fatihgücü ligin favori olabileceği takımlar olarak öngörümüz yazımızda mevcuttu.

Ve ilk yarıda bazı takımlar beklentilerini yakalarken bazıları ise taraftarına hayal kırıklığı oldu.

Gelelim sürece; Maçlar çok zevkli ve çetin geçen mücadelelere sahne olurken saha ve tribün olayları bu seyir zevkine yenik düştü! Bir de bu sezon geçmiş yıllara göre hakemlerimizin performansları mücadeleden çok daha fazla konuşuldu!

Lig’e verilen 20 günlük ara 2. dönem ara transfer yapmak için de bal hedefi olan takımlar ve lige tutunmaya çalışacaklara can suyu olacaktır.

2. yarıda da üst taraf için sıralamaların çok fazla yer değiştireceğini sanmıyorum fakat aşağılarda bir çok şey değişebilir diye düşünüyorum.

2022-2023 SAL Ligi’nde tüm takımlara başarılar diliyorum.