Bursa süper amatör lig (SAL)da sona girilirken heyecan da bir o kadar arttı.

3’ncü Grup'ta 39 takımın kıyasıya mücadele ettiği bu sezonda takımlar bütçeliler ve bütçesi kısıtlı olanlar olarak ikiye ayrıldı!

A grubunda son haftalara girilirken İznikspor, İnegöl Mobilyaspor, Burgazspor ve Fethiyespor ilk 2 mücadelelerini kalan son haftalarda sürdürmeye devam ediyorlar.

Bu grupta daha önce ligden düşen Gemlikspor, Y.Karamanspor ve Duaçınarıspor’dan sonra düşecek 4. takımda Bağlarbaşı, Nilüfer FK 2021, Orhanelispor’dan biri olacak gibi.

B Grubu takımları ise son haftalarda çok farklı sonuçlar alarak dalgalanmalara sebep oldular.

Grubun iddialı ve başta da belirttiğimiz gibi bütçeli olan kulüplerinden olan Karadeniz Güvenspor aldığı sürpriz sonuçlardan sonra liderliğini Orhangazi Çakırlıspor’a kaptırırken ikincilik şansını da zora soktu.

Grupta ilk ikiyi son 3 hafta mücadele sonuçları belirleyici olacaktır.

Bu grubun ilk 2 şansı Orh.Çakırlıspor., Gürsu Yenidoğanspor, Kestel Belediyespor ve Karadeniz Güvenspor arasında geçmesi kesinleşti.

B Grubu’ndan 1.kümeye düşecek takımlarda hemen hemen kesinleşti gibi Elmasbahçeler, Yiğitler, Elbeyli üzümspor ve nilüfer 1987 takımları seneye 1.kümede yaşantılarına devam edeceklerdir.

Ve son grup C. Son 3 hafta kala ligin ilk ve namağlup şampiyonunu çıkaran bu grupta mücadele diğer gruplar gibi olmadı grup şampiyonluğunu garantileyen Mustafakemalpasa Belediyespor Kulübünü başta yönetim kurulu, Sait Ulvi Özdemir hoca ve ekibi, futbolcu kadrosu ile tüm taraftarları kutluyorum (Tabi bu kulübümüzde diğer takımlara göre bütçe olarak iyi olanlardandı)

Mustafakemalpaşa Belediyespor başladığı gibi istikrarlı bir şekilde yenilgisiz ve en yakın rakiplerini bile içeride dışarıda mağlup ederek şampiyon olmayı hak ettiler bence.

Şampiyon dan sonra 2 İnegöl takımı Kurtuluşspor ve N.K Lojistik Gençlergücüspor takımlarından başka ikinci takım olarak play offlara adını yazdırabilecek kimse yok.

Bu hafta da Gençlergücü takımında fırtınalar koptu ve 5 as futbolcusu kadro dışı bırakıldı yani bu demektir ki bu tür sürprizler olmazsa Kurtuluşspor, Mustafakemalpaşaspor’dan sonra ikincilik için kalan tek aday olarak yerini alacaktır.

Alt lige düşmeye oynayan takımlar ise Yavuzselim, Çağlayan, Çotanakspor düşmüş gibi dururken Merinosspor, Orhangazi Gençlerbirliği, Kelesspor’dan biri de düşen dördüncü takım olacaklardır.

Süper amatörümüzde hem altta hem de üstte kalan 3 maçta takımlar güzel ve centilmence mücadele vererek hedeflerine ulaşmak için ellerinden geleni yapacaktırlar tüm takımlarımıza başarılar diliyorum saygılarımla.