2022 -2023 Bursa süper amatör küme futbol müsabakaları 17 Eylül 2022 de başlıyor tüm takımlarımıza başarılar dilerim.

Geçtiğimiz günlerde fikstür çekimleri ile grupları belirlenen yerel ligin en üst kategorisi olan Bursa süper amatör ligi bu yıl 3 grupta oynanacak müsabakalar ile başlıyor.

Birçok takımın aylar öncesinden transferi bitirip çalışmalara başladığı, bir çoğunda henüz bir kıpırtı nın olmadığı, bazılarının imkansızlıklardan lige giremediği, bazıların ise yarışmacı haklarını daha iyi durumda olan kulüplere devrettiği bir sezon başı yaşıyoruz.

Bütün bunların gölgesi altında ultra transferler yüz binlik aktarmalar ile bal ligi hayallerinin uykularını süslediği kulüplerimiz de çoğunlukta !!

Kısa kısa grupları değerlendirecek olursak A ve C grupları çok sıkı takımlardan oluşurken B grubu daha (bir -iki takım dışında)denk bütçeli ve güçte takımlar olarak dikkat çekiyor.

A Grubu’nda Orhangazi Hürspor, İznikspor, İnegöl Mobilyaspor, Fethiye İdmanyurdu, Burgaz, İnegöl Orhaniye, Gülbahçe ve Orhaneli hedefi zorlayacak potansiyelde kulüplerimiz olarak görünüyor.

B Grubu’nda ise kesin favorisi İnegöl Karadeniz Güvenspor olabileceği konuşulurken onu Gürsu Yenidoğan, Orhangazi Çakırlıspor ve Kestel Belediyesi zorlayacak gibi görünüyor.

Gelelim bir başka ölüm grubu olan C grubuna;

Geçen yıl BAL’dan düşen iki takımımız Mustafakemalpaşaspor, Yenişehir Belediyespor ile birlikte 19 Mayısspor’un yarışmacı haklarını alıp müthiş transfer ve bütçeleri ile Bademlispor geliyor.

İnegöl Kurtuluşspor, İnegöl Gençlergücü, Demirtaşspor, Merinosspor, Fatihgücü ve Çağlayanspor da zirve hesapları yapan takımlar olarak konuşuluyor.

Tabii ki bu tahminler kulüplerin transfer politikaları, teknik adam istikrarları, ateşli taraftarları ve duyumlar neticesi iletilen hedeflerini göz önünde bulundurularak kaleme alınmıştır (tabii ki yönetimlerin istikrarı da buna etken)Birde belediye destekli, şanslı kulüplerimiz de yok değil)

Geçtiğimiz yıl tüm belediye destekli kulüpler her türlü güce rağmen hedefi yakalayamazken semt kulüpleri Çekirge İdmanyurdu ve Akhisarspor’u kutlamadan geçmek olmaz (Gerçi Çekirge İdmanyurdu bu yıl ki BAL hakkını devretti ama)

Dev bütçelilerin yanında üst düzey performans gösteren Cüneyt Çetin ile İzzet Kaya hocalarımız ve ekiplerini bir kez daha kutluyorum.

Yazımın sonunda tüm takımlarımız için adı gibi SÜPER bir sezon olması dileklerimle.