Siz ne sandınız Bursaspor'u, kolay lokma mı? Çantada gördüğünüz kekliği düz ovada avlayacağınızı zan nettiniz. Düşenlerden gördünüz ve tekmeyi hazırladınız...

Bu çocukların inancı olduğunu, mücadele hırsı bulunduğunu hesaba katmadınız. Hepsini 'süt kuzusu' zannettiniz.

Ankaraspor maçı size bunların tersini kanıtlama adına bir ders olmuştur mutlaka...

Görenler, görmeyenlere mutlaka anlatsın... Yaşadıklarımızı ve yaşayamadıklarımızı da özlediğimiz şu günlerde bu galibiyet, yıllardır özlenen sevgiliye kavuşma anı gibi oldu.

Oyunun başlarında bu maça dair arzularının şelale olduğunu Berat gösterdi. Maçın en iyi olarak gösterebileceğim Ozan İsmail Koç'un kilit pasında gerçek yerini bulan Bilal'in şık ortasında Berat vuramayınca Timsah net bir golü kaçırdı.

Gidenin arkasından konuşmak gibi olmasın da takımda ciddi anlamda bir hava değişimi olmuş. Yalçın Gündüz'ün kariyerini tartışmaya açanlarla alnına karışlama suretiyle hesaplaşabiliriz amma ve lakin günümüz futbolu içindeki adaptasyonunun tuşlu telefondan akıllıya geçenlerdeki zorlanma performansına denk olduğuna iddia yapabiliriz.

Nedim Vatansever'in ilk maçı olması sebebiyle çocukların ayarlarıyla oynandığı çok aşikar. Yakıt modeli 'gaz' gibi dursa da fuel oil tadında ve uçak konforunda bir performansı ortaya koydu delikanlılar.

Öyle ya da böyle en az ilk yarıyı ligi bu çocuklar tamamlayacak. Bu çocukları aşağı çekmek yerine hatalarını doğru bir yöntemle aktarıp futbol zenginliği kazandırırsak herkes karşılarına korku ile çıkacak.

Tabi çuvaldıza geçmeden iğneyi azıcık kendimize saplayalım. Orta sahada Olcay Şahan'a çözüm üretemediğimiz dakikalar pek geçmek bilmedi. Gün sonunda ise dinamizm kazandı.

Çağatay Yılmaz attığı golle kaptanlık pazubandını bir kez daha neden hak ettiğini izleyicilere kanıtladı. Genç yıldız maçı isteyip hırsıyla bütünleştirince tadından yenmiyor.

Ve Eren Güler, sonradan oyuna giren genç golcü 'usta işi' skor yaptı. Ağır bir sakatlığın fiziksel yaralarını sarmak çalışmakla olur ama mental travmasını ancak filelerle buluşturduğun golle çözebilirsin.

Sözün özü, hiçbir şey bitmedi daha yeni başlıyor. Daha gidilecek çok yol, kazanılması gereken çok puan var. Rehavet performansın düşmanıdır.

Bugün bize şunu kanıtladı: "Timsah Yılmaz, Camia Güler"