Meşakkatli yollardan geçiyor Bursaspor bu sezon. Geçtiğimiz yıl bu ligde takımını finale çıkaran bir teknik direktör ve yıllarını bu organizasyona adamış bir sportif direktörle başladı lige Yeşil Beyazlılar.

Transfer tahtasının kapalı olması bir yana futbolcuların çoğunun henüz kendi yaş grupları haricinde bir yerde olmaması önemli handikaplardan birisiydi. Hele de gayya kuyusu olan TFF 2'nci Lig için önemli bir tecrübe eksikliğiydi.

Geçmişten husumet bulunan Amed ile didiştiğimiz kardeşimiz İnegölspor'un da grubumuzda yer alması ortamı iyiden iyiye ısıtmaya yetmişti bile... Tecrübeli ayaklarımız elbette vardı ama adaptasyon buradaki kilit kelimeydi.

Hap değil ki yutasınız, ya da vitamini kabuğunda değil ki soyup da içindeki madeni bulasınız. Bilinmezliklerle dolu bir macera başladı.

Survivor parkurundaki gibi savruldu Timsah... Bildiğin okyanusta kulaçlamak tamamdır da bilmediğin derede boğulma riski hep bir Demokles'in Kılıcı gibi kellenin üzerinde durur. Çarpa çarpa ilerledik, dere tepe düz gittik. Ateş hattının sıcaklığından kaçamadık.

'Tam' oldu derken Tahsin Tam Çorum'un yolunu tuttu. İsmail Ertekin sportif direktör ceketini çıkardı alışık olduğu eşofmanları giyip, düdüğü ağzına götürdü.  İlk deplasman galibiyeti Menemen'le sevinsek de motor orada da su kaynatmaya devam etti.

Yeşil-Beyazlı taraftarlar Özdemir Asaf'ın Mevhine Hanım'a duyduğu karşılıksız aşkı gibi, "Yanımda kal" der gibi desteklerini sürdürüyor.

Sezon başında şapkadan çıkan tavşan Özer'in rüyasında göremeyeceği fırsat eline doğdu. Tecrübeli kaptan plajdan döndüğü futbolda hocalık noktasına geldi. Şansı da yaver gitti ilk 3 maçta 9 puanı cebine koyarak camiaya 'Play Off' hayalleri kurdurdu. Diğer 3 maçta gelen şanssız beraberlikler ise yeniden hesap makinesini elimize aldırdı.

Şimdi rakip Arnavutköy... Pazar günü saat 15.00'te konuk edeceğimiz rakibimiz geçtiğimiz yıl Bursa Yıldırımspor'u saf dışı bırakmıştı 3'ncü Lig'de... Disiplinli oyun anlayışıyla 2'nci Lig'e yükseldi. Sezonun ilk yarısında da Bursaspor'u devirmişti. O Timsah aynı Timsah değil...

Zordur Arnavut kaldırımında spor yapmak, bakalım yarasız beresiz atlayabilecek miyiz eşiği...

Çalakalem saldırmadan, Enver Cenk Şahin'in de takıma dönmesiyle 3'ncü bölgede daha aktif bir Bursaspor bekliyoruz. Bir de Berat'ın yeniden oyuna katılmasını...

Formüller kullanılırsa, İstanbul ekibi emin olun evine eli boş döner...