Bursaspor'u sezon başından beri izlemeye gayret ediyoruz. Geçtiğimiz sezondan arta kalan umut birikintileri de bu yılımızın kahır mektubunun paragraf başlarını oluşturuyordu aslında...

Kaos ortamlarını kalbinin aort damarı haline getiren bir camia, sessiz sedasız bir dakika usulca oturamıyor.

Ortada kaldığı iddia edilen, sözüm ona kapısına kilit vurulacağı konuşulan yarım asırlık çınar Bursaspor'u bataklıktan çıkaran Recep Günay ve yönetimi bir amaç uğruna geminin dümenine konuşlanmıştı.

İlgi algı otomatik pilot görevi görecek olan Günay'ın emin ellere kulübü teslim etmesiydi. Ancak sürpriz yumurtanın içinden beklenen çıkmadı, 'yola devam' dedi Recep Günay...

Herkesin malumu olan ancak yüksek sesle dile getirilmeyen şey ekonomik anlamda Furkan Banaz döneminde sağlanan istikrarın bozulacağı yönündeydi. Bu konudaki tahminler haksız çıkmamış olacak ki Enver Cenk Şahin, Kubilay Sönmez ve Hasan Ayaroğlu bavulu, tası tarağı toplayıp şehirden ayrıldı.

Geride tazecik Vakıfköy çocukları kaldı. Yeni Mersin önünde ite kaka alınan 1 puanın hezeyanıyla gelinen Karacabey Belediyespor deplasmanı...

Bir kere centilmen Küheylanları ayakta alkışlamak isterim. Maçın başından sonuna kadar centilmenliklerini bozmadılar.

Maç boyunca Bursasporluların daha sert bir oyun ortaya koyduklarını söylemek gerekir. Sakinliğini kaybeden gençler, Karacabeylilere zaman zaman diş gösterdi.

2-hafta-karacabey-belediye-spor-bursaspor_164f37758c275b

Ortaya çıkan en büyük gerçek iki takım arasındaki tecrübe ve kalite farkı. Bizim çocuklar da belki kalitelerini sahneleyecek ama yıllaaar yıllaar sonra. Orta sahada top tutamayan, üçüncü bölgede golcülerini topla buluşturamayan ve defans hattında aksamalar yaşayan bir Bursaspor'dan galibiyet beklemek, kış aylarındaki kırmızı kar ihtimalinden bile düşüktü.

Bursaspor'un galibiyet alması için Pembe Peri'nin sihirli değneğine ihtiyacı var.

Ruh gibi gezinen, sürekli bir arayış içerisinde olan ve 'koridor' sol kanata çare üretemeyen Timsah, mağlubiyeti hak etmişti.

Dava adamı Recep Günay, dosyalardan ara sıra da olsa kafasını kaldırıp, kangren hale gelmeye müsait yaralara merhem aramalı.

Aksi halde 'Günay'dın derken, 'iyi uykular'a geçerek derin bir uyku haline girecek takım...