Sn.Özer Hurmacı'nın gelişinden sonra ivmelenen takımımız, 2 beraberliğin ardından yine 3 puanı almayı başardı.

Bulunduğumuz genel durum itibiriyle mutsuzuz hepimiz ama galibiyet hangi ligde olursa olsun, hangi takıma karşı olursa olsun her zaman mutlu eder insanı.

Ligi sağsalim bitirmeye az kaldı inşallah. Temkinli olmakla ilgili önceki köşe yazılarımda bahsettiğim risk yavaş yavaş ortadan kalktı sayılır.

Önümüzdeki yıl ile ilgili alınacak kararların hepsi, şimdiden tüm oyuncularımıza ve camiamıza hayırlar getirir inşallah. Keza yapılacak hazırlık, elde tutulacak oyuncular, cezaların ve kapalı transfer tahtasının baskısı altında, bizi zor zamanlar bekliyor olacak.

Elbette ki güzel günlerin temeli, bu zor günlerden geçiyor.

Dua ediyorum ki işinde ehil kişiler, siyasetten medet ummadan ama siyaseti doğru kullanma becerisine sahip kişiler bu işin başına geçer.

Mevcut yönetimin iyi niyetli olmadıklarını söylemek, çalışmadıklarını söylemek haksızlık olur ancak bizi ileriye taşıyacak ilişkilere, bakış açısına ve ağırlıga sahip olmadıkları ortada.

Benim saygımı hiç kaybetmedi mevcut yönetim ancak memnuniyetimi de hiç arttıramadı. Takımı ligden düşürdüler ve bu sene geri çıkarmayı geçtim aylarca düşme potasında bizi üzdüler. Bu sebeple de gelecek adına bana güven vermiyorlar,üzgünüm.

İşin siyasetinde ya da politik yaklaşımında bir yazı bugüne kadar yazmadım, yazmam da ancak mevcut durumda, bir siyasi partinin içerisinden gelen bir bürokratın, bu siyasi gücü kullanmasını hep bekledim;, kalıcı gelirler getirecek projeler için aylarca haber bekledim,olmadı, olacağa da benzemiyor.

Son kongrelerde aday da çıkmayışı, şehrin sessizliği, bizleri mevcut yönetime mecbur bıraktı ve biz de genç kadromuzu nasıl manen destekledik isek yönetimin de önüne hiç taş koymadık, polemiklere girmedik ve işlerini yapmalarını izledik.

Bugünlerimize baktığımızda, ilerisi için ışık görmekte zorlanıyor ve mucizeler olmasını bekliyorum.

Ya da ortalıkta olmayan veya önü daha önce kesilmiş adayların tekrar geleceğimiz için adım atmasını bekliyorum.

Galibiyet sonrası böylesi huysuz konulara değindiğim için kusura bakmayın ama her Bursasporlu gibi, bizim için iyi olabilecek konularalda fikir yürütmek,üstümüze vazife sayılır.

Şanlıurfa deplasmanından gelecek 3 puan için de bir hafta öncesinden tebrik ediyorum takımımızı...