Kabul edelim ki ilkesel anlamda belirli ikilemlerin içindeyiz. Bir yandan, Bursaspor'un maddi kayıplarını hukuki yoldan geri kazandıracağını iddia eden Sn.Recep Günay maddi olanaksızlıklar içerisinde; diğer yandan maddi olanakları iyi olan ama bize en çok zararı verenlerin başında gelen Sn. Ali Ay koltuğa talip.

Sn.Recep Bey'in mücadele ettiği konuya herkes katılıyor; herkes usülsüz kayıpların geri dönmesini istiyor ama bu süreç tamamlanana kadar kulübün maddi olarak dayanamayacağı ve gelebilecek yeni puan ya da lisans problemlerinden dolayı daha da beter hale gelebileceğinden endişeli.

Diğer yandan, bu halimizin başlıca sorumlularından Sn.Ali Ay'ın ise maddi olarak gelebilecek her türlü omumsuzluğu göğüsleyebileceği inancı baskın. Eski tecrübelerden yola çıkarak, yine iyi yönetilemeyip, daha da borçlanarak beter hale gelinmesinden de endişe eden çok kişi var.

Bu ikilemin içerisinden çıkmak adına, sandığın ortaya konmasının büyük faydası var aslında. Taraftarların ve genel kurul üyelerinin bir an önce bir karara varması adına kongreye gidilmesi elzem derecede önem taşıyor.

Piyango icraatı tutsa harika gelir olacak elbette ama 3 milyon biletin satılacağına inanan sadece mevcut yönetim. Çünkü bunun gerçeklesmesi için ciddi anlamda şehirsel bir destek gerekiyor ve o destek maalesef uzun zamandır ortada yok. Önceden yapılan kampanyalara yaklaşımları düşündüğümüzde, bu kampanyanın da sonuca ulaşması zor gözüküyor.

Keşke sonuca ulaşsa da Bursaspor'umuz ciddi bir gelir elde ederek, borçları, yapılanmayı karşılayabilecek bir güce erişse.

Ben, Sn.Recep Bey ve ekibinin samimi şekilde bir mücadele vermek istediklerine inanıyorum aslında ama bu mücadelenin verilebileceği ortamı, zamanı ve desteği bulabileceklerine inanmıyorum. Davaların sonuçlanması ve piyango gelirinin kısa zamanda elde edilmesi gerekiyor ki bir yol alınsın yoksa zaman çok daraldı ve kapıda bekleyen eksi puan cezaları için dayanacak gücümüz yok.

Sn. Ali Ay gelirse, hemen bu cezaları öder ve tahtayı da açacak hamleleri yapar, iyi bir kadro kurar ve bizi kurtarır, düşüncesi de tam oturmuyor gönlümde ve aklımda.

Aslında kişilerden bağımsız düşünerek hareket etseydi bu camia, çoktan hak ettiğimiz yerlerde sefamızı sürüyor olurduk.

Ama maalesef kişilere bağlı, ilişkilere bağlı, menfaate bağlı hareket edenler de olduğu için biz hep zor zamanlar yaşadık.

Mesela şimdi herkes piyango bileti alsa ve 300 milyon kulübün kasasına girse fena mı olur ama işte güven problemi o 100 Lirayı bile verdirmiyor piyangoya.

Bu ikilemin dışında, kongre olsa başka adayların da çıkma ihtimali yüksek bence. Sessizce gelişmeleri takip eden ve belli hazırlıklarını halen yürüten bir aday da karşımıza çıkabilir. Çok adaylı kongreler, itibarımız için de iyidir bence.

Sözün özeti, kongre kararını her türlü hukuki süreci tamamlayarak alacağını deklare eden Sn.Recep Günay, inşallah bu süreci tamamlayana kadar Bursaspor'umuz daha da kötü günler görmez.

Adaylık açıklayanlar da günü geldiğinde üstlerine düşeni yapacak itikadı gösterebilirler.

Bir an önce kongre kararının alınması adına yürütülen imza çalışmasına katılan biri olarak, sandığın tüm ikilemleri ortadan kaldıracağına inanıyorum.

Sn.Recep Bey de güven tazelemiş olur yeniden kazanırsa, başkası kazanırsa da genel kurulun düşüncesi tecelli etmiş olur ve olacakları hep birlikte görmüş oluruz.

Bursaspor'a para lazım.

Bu paralar hukuki yoldan da elde edilebilir, piyango vb kampanyalardan da elde edilebilir, şehrin sahip çıkmasıyla da elde edilebilir, güçlü yonetimlerle de elde edilebilir... Ama işte kimin önderliğinde elde edilebilir, bu sorunun cevabı sandıktan çıkmalı.

Kişilerden bağımsız olarak hareket ettiğimi vicdanen bildiğim için içim rahat... Bursaspor'un kısa zamanda toparlanabilmesi için tüm sevgi ve saygımla kongrenin gerçeklesmesini istiyorum.

Hem de Sn. Recep Bey, Sn.Ali Bey ve belki de başka bir ekibin gireceği seçimle, Bursaspor'um yol haritasını genel kurul belirlesin. Eğer böyle bir kongre olursa elbette memnun olmayan bir grup olacaktır ama yola nasıl ve kiminle, hangi yöntemlerle devam edileceği belli olacaktır.

Saygılarımla...