Ortalık iyice karıştı... Bir taraftan mevcut yönetim Bursaspor'un yenilmiş haklarını hukuki yönden geri kazanmaya çalıştığını, 9 ay sonraki kongreye kadar çalısacaklarını söyleyerek, daha önce güçlü bir aday çıkarsa kongreye gideriz hemen, diye deklare ettikleri sözlerini tutmuyor, diğer yandan tüm bu kötü gidişatın asıl sebeblisi gösterdikleri Ali Ay yeniden adaylık duyurusunu yapıyor.

Sosyal medyada istifa ve kongre çağrıları yüksek sesle dile getiriliyor.

Ben de son iki gündür kendi sosyal medyamdan #SözYeşilseTutmakBeyazdır etiketiyle mevcut yönetimi istifaya çağırdım.

Bugün kulüpten yapılan açıklamaları okuyunca "Acaba Ali Ay, kendi üzerine açılacak davalardan kurtulabilmek için de mi adaylık açıklıyor?" iddiası benim neznimde düşünülmesi gereken bir paradoks oluşturdu.

Kime güveneceğimizi saşırdık vallahi...

Mevcut yönetim sözünü tutmuyor ama açtıkları davalar hoşuma gidiyor.

Mevcut yönetimde parasal güç yok ama Ali Ay'da var, bu da hoşuma gitmiyor.

Ali Ay, iyi bir yönetim ekibiyle, parayı doğru kullanır, futbol aklıyla hareket ederse sürümcemeden çıkabiliriz diyorum ama eski yaşananlar ben de güven vermiyor.

Mesela ekibinde kimler var ya da projeleri var mı, hiçbir bilgi yok.

Kim haklı?

Davalarla Bursaspor'un önünü açmaya çalıştiklarını iddia eden Recep Günay ve ekibi mi yoksa Bursaspor için yine her şeyi yapmaya hazırım diyen Ali Ay mı?

Biz Bursasporluların çekilecek dertleri bitmiyor.

Yıllarca bu durumumuzun baş sebeplisi tuttuğumuz Ali Ay göreve yeniden gelsin diyenler de haklı şeyler söylüyor, kaybolan paraların geri dönmesi için hukuki süreçler başlatanları destekleyenler de haklı şeyler söylüyor. Kafa karıştıran nojtalardan biri de bu işte.

Bence aceleci olmak mı doğru, yoksa biraz zamana bırak mı doğru önce ona karar verip, Bursaspor için kim doğru işler yapıyor bunu iyice netleştirmek gerekiyor.

Sürekli ortaya çıkan açıklamalar ile iyice kafası karışan sanırım bir tek ben değilimdir.

Camia adına kararlar alarak, takipçilerinin fikirlerini şekillendiren tüm büyüklerimizden, sürecin doğru anlaşılması adına daha dikkatli açıklamalar yapmalarını rica ediyorum.

Keza söz konusu Bursaspor olunca herkes en iyi Bursasporlu ilan ediyor kendini ve birçok Bursasporlu da olayların ardından ancak gelişmeleri öğrenebiliyor ve yorumlayabiliyor.

Biliyorsunuz bizde birini beceriksiz, menfaatçi hatta hain ilan etmek gelenek haline geldi. Kimin cephesine hizmet ettiğini bilmeyen insanlar bazen kaosu da besleyebiliyor.

Samimiyet bence en büyük birleştiricidir.

Sürekli değişen ve ortaya çıkan yeni bilgilerle süreci farklı yorumlamaya başladığınızı hissederseniz ve bunun tekrarlanabileceğinin de doğal olduğunu kabullenebilirseniz, Bursaspor için doğru olanın yapılmasına fikirsel olarak daha çok katkı koyabilirsiniz.

Eleştirmek ve eleştirilmek illaki bir kavga sebebi olmak değildir, doğruyu bulabilmek adına yapılabilecek en güçlü çalışmadır. Dediğim gibi bu çalışmanın da en büyük birleştiricisi samimiyettir.

Olayların en kısa zamanda Bursaspor menfaati adına şekillenmesini ve bizlerin de bu menfaat doğrultusunda hareket edebilmemizi umuyorum hatta dua ediyorum.

Kişisel tatminlerin, hesaplaşmaların değil, Bursaspor'umuzun kazanacağı bir süreç olur inşallah.

Belli bir taraf olmakla, doğru tarafı belirleyebilmek için gözlem yapmak arasında geçiş yapmak, herkesin egolarından sıyrılıp Bursaspor'u düşünerek hareket etmeye çalıştığının da bir göstergesidir.

Ben şahsen Ali Ay'ın göreve gelmesini, bir süre kendimle çatışıp kabullenmek üzereyken, Recep Başkanın istifa etmesini isterken, açılan davaların da sonucunu merak etmeye başlamakla birlikte şu an ne Ali Ay'ı istiyorum ne de sözünü tutmayan Recep Günay'ı... Karmakarışık bir hale dönüştü düşüncelerim ve duygularım bu sebeple ilk önce kim doğruyu söylüyor, sorusunun cevabına ulaşmam lazım.

Gençler arasındaki tabirle benim kafa yandı...

Biraz daha sabretmeye ve her iki cepheyi de biraz daha gözlemlemeye karar verdim.

Kongre kararı alıp, yeniden adaylık açıklarsa Recep Bey, Ali Ay'ın "Başka aday olmaması durumunda adayım." şartı nasıl şekillenir onu da çok merak ediyorum ama nihayetine kongre olsun ve genel kurul oylarıyla Bursaspor'un gidişatına karar versin, demek de aklımdan çıkmıyor.

Saygılarımla...