Dün, aniden sosyal medyaya Bursaspor ile Sütaş arasında imzalanan stat isim hakkı sözleşmesi düştü.

Biz tabii alışmışız, Bursa'nın yerel medyasında çalışan arkadaşların haberlerine, baktık onlarda bir şey yok.

Az sonrasında ise yerel medyada deplasman olsun, antrenmanlar olsun takımı takip eden, bu işe gönülden emek veren arkadaşların, bu imza merasimine çağrılmadıklarını öğrendik doğruysa.

Şahsen hem ayıp olarak görüyor hem de kınıyorum bu davranışı. Hiçbir ani gelişme, bir telefon kadar uzakta olan bu arkadaşları haberdar etmemeyi açıklamaz.

Gelelim meselenin kendisine...

Bursaspor'a gelir getirici her adım, her kuruş bizler için değerlidir. Bu getirilerin kulübün tüzel kişiliğine ait borçlarına mı yoksa kişisel yönetici alacaklarına mı harcanacağını da zaman içinde öğreneceğiz.

Şimdiki yönetimin, bu gelirin her kuruşunu tüzel borçlara harcayağına eminim... Aksi olacak değil ya, kulübe gelen gelir, kulübe harcanır; hülle yapıp yönetici alacaklarına yönlendirilmez. (!)

Miktarı ile ilgili net bir açıklama yok. Duyumlarımız olsa da yazmak bana düşmez. Siyasi sürecin içerisinde gerçekleşen bu hamlelerin, bu "desteklerin", seçim sürecinden sonra da devam etmesini diliyorum.

Gündem bu mu olmalı peki, ondan da emin değilim çünkü ligdeki durumumuzu hala kritik buluyorum. Son 2 maç kala halâ rahat bir nefes alamıyor olmak, bir Bursasporlulunun öğrendiği ama halâ içinde sindiremediği bir durum maalesef.

Soma ve Nazilli maçlarından, rakiplerin maçlarını takip etme derdine düşmeden sıyrılmayı başarmalıyız.

Aniden bir bakmışsın bir alt lige düşmüşüz!

Korkuyorum diye kızmayın, son dört sene bende bu psikolojik durumu oluşturdu maalesef.

Ne diyelim, herkesin fikirleri bildikleri üzerine inşaa olur. Benim bildiklerimle doğan fikirlerim bunlar... Gerek sponsorluklar olsun, gerek sportif sonuçlar olsun, hiç biri gönlümüze göre değil ama benim elimden yapacak bir şey gelmiyor.

Memura siyaset yazmak yasaktır. Maalesef Bursaspor'umuz için yazacağımız bazı konular, siyasetle ilişkilendirilebileceği için yazamıyorum. Bu da benim adıma acıklı bir durum, anlayış gösterdiğinize eminim.

Saygılarımla...