Evet başladığı yıllardan beri statüsü kimseyi tatmin ve mutlu etmeyen ligin adıdır Bal ligi(bölgesel amatör Lig).

Statüsü ve yarı profesyonel mi yoksa dipsiz kuyu amatör mü tartışıla dursun 2022-2023 Sezonu çalışmalarına bursa takımlarımız da startını verdiler.

Bu yıl Bursa’mızı Bölgesel Amatör Lig’de 6 takım temsil edecek hepsine de başarılar diliyorum.

Biraz takımlarımızdan bahsedersek.

Bu arada İnegöl ilçemizi kutlamadan geçmek istemiyorum çünkü 6 takımlı ligde ilimizi 3 takımla temsil edecekler kendilerini tebrik ederiz.

İnegöl Kafkasspor: (Rakiplerine göre en büyük bütçe harcayan geçen yıl finalde 3 lige çıkmayı son anda kaybeden takımımız bu yıl yaklaşık 45 kişilik dev yönetim kadrosu ve tecrübeli teknik ekibi ile bu yıla da müthiş transferler yaparak giriyorlar hedeflerinin geçen yıl son anda şanssız döndükleri 3.lig kapısını hatasız aralamak olacaktır.

Bursa Doğugücüspor: Bir başka İnegöl takımımız bu yıl ilk kez katılacağı lig de hedeflerini 3.lig olarak koyduğunu bizzat kulübün genç ve değerli başkanı Sinan Ekin Başkan’ın ağzından dinledik. İnşallah hak ettikleri yerde olurlar.

İnegöl Akhisarspor: Geçen yılın flaş ve sürpriz ekibi Akhisarspor başındaki değerli ve genç antrenör İzzet kaya ile yola devam diyerek istikrardan yana olduklarını gösterdiler. Kulüp olarak kurumsallaşma yolunda önemli adımlar atarak Erka firmasını hem isminin başına hemde kulübün gücüne güç katmak üzere yönetimine alırken önemli adımlar atmaya devam ettiler. Ligdeki öncelikli hedefleri de kalıcı olmak olacaktır diye tahmin ediyoruz .

Bursa Zaferspor: Zaferspor da yeni yönetimi ve teknik ekibiyle lige çok genç bir kadro ile renk katmak için çabalayacak. Süper Lig tecrübeli teknik adamı Fazlı Tan ile anlaşan yönetim uzun vade altyapı planlamaları yanı sıra A takım ile de sürpriz arayacaklardır.

Görükle İpekspor: Görükle’de geçen yıl ligde müthiş bir performans sergiledi ve Play Off’larda çıkma şansını kaçıran bir başka takımımız oldular. Bu yıla da tecrübeli teknik adam Bursaspor’un efsanelerinden Yalçın Gündüz ile anlaşarak girdiler fakat kısa bir süre sonra da ayrılık haberi duyuldu. Biraz çalkantılı dönem yaşayan kulübümüz bunu kısa sürede atlatıp inşallah ligde geçen yıl gibi başarılı olurlar.

Nilüfer Belediyespor: Ve son olarak Kültürspor Kulübü’nün yarışmacı hakkını satın alan takımımız lige 6’ncı takım olarak iddialı bir şekilde girmek için hazırlıklara başladı. Takımın başına Nedim Vatansever, Ayhan Bahar ve Emre Arslan’ı getirerek iddiasını ortaya koydu.

Adı BAL ama kendi sirke tadında olan ve tartışılan ligde takımlarımıza başarılar dilerim.

Herkesin Zafer Bayramı’nı da en içten dileklerimle kutluyorum.