Bursaspor Asbaşkanı Sn.Emin Adanur sosyal medya hesabından gündeme dair düşüncelerini yazmış. İşin ironik yanı, kendisini eleştirenlere, eleştirdikleri dil ile cevap vermiş. Bu sefer de o dili kullananlar daha da kızmışlar.

Kim haklı kim haksız umrumda değil. Bursaspor'un zararına olan her gündem beni üzer.

Yapılanları görmezden gelip, yapılamayan bazı işleri ya da arada yapılan hataları abartarak eleştirenlere, makama saygısızca yapılan eleştirilere, haklılık payı olsa da katılmıyorum.

Ama usulünce yapılan, maksadı fayda sağlamak olan eleştirilerin önemsenmemesi ya da tepki almasına da karşıyım.

Hele ki farklı düşüncede olanların birbirini düşman ilan etmesi acayip üzüyor beni.

Bazılarının en büyük Bursasporlu olarak kendilerini görmesi, biraz tanınır bir karakter olunca dilediğine yükselip, dilediğine susması, emek vermiş tribün büyüklerine saygı duymayanların olması üzüyor beni.

O sahte hesaplardan başkana yalakalık yapanların Allah bin bir türlü belasını versin, tam mikser o hesapların tamamına yakını!

Ama tribünden diye de her denileni doğru kabul edenlerin varlığı da az değil, o da ayrı bir muamma.

Diktatörlük rejimi gibi, tribün liderlerinden birine karşı çıkmaya gör, mahvediyorlar insanı, hem de o liderlerin kendileri bu eleştirilere açık olacak kadar olgunken.

Bursaspor taraftarın takımıysa herkes düşüncesini söyleyebilir, burada aslolan karşı çıkmak değil, samimiyettir; hakaret içermedikten sonra, başkanını eleştirdiğim kulubün, tribün liderlerini de eleştirebilirim. Eleştirmek illaki sevmemek değildir. Bu konuda Mehmet Güzelsöz ve Selim Ağabeylerden Allah razı olsun, her daim bir fikri, eleştirisi olan bize söyleyebilir diyorlar ama onlar buna müsaade ederken bazıları kendince korumalık yapıyor işte...Neyse...

SAMİMİYET!

Sn. Emin Adanur'un samimiyetine inananlar bir yana inanmayanlar bir yana. Mesele bu kadar basit aslında.

Samimiyetine inananlar yapılan hatalarda art niyet görmüyor.

İnanmayanlar ise her harekette art niyet arıyor.

Emin Bey de kendisine gelen eleştirileri iyi niyetli ya da art niyetli diye, gelen yere bakarak karar veriyor. Top yekün yanlış bu durumlar. Bursaspor zarar görüyor.

Ben, benim gibi düşünmeyenlere düşman değilim, kimse de ben farklı düşünüyorum diye bana düşman olmasın.

Ne geçecek elimize?

Rajon kesip, kavga dövüş edip neyi kazanacağız, neyi başarmış olacağız Bursaspor için?

Yönetim artık papatya çayı mı içer sakinleşmek için, namaz mı kılar, tatile mi çıkar bilemem ama Sn.Cenk Tunçbilek'in paylaşımında okuduğum gibi "kulakları tıkayıp işlerine bakmaları" lazım. Çünkü Süper Lig'e çıkması gereken bir Bursaspor var ortada.

Hatalar ne ilkti ne de son olacak.

Emin Başkan başka hatalar da yapacak. Başka güzel işler de yapacak. Ben samimiyetine inananlardanım. Size göre rantı olan biri, çıkar gözeten biri ya da ona inananacak kadar saf biri olabilirim; umrumda değil.

Ben Bursaspor için yapılanlara sevinen, destek vermezsem kendini suçlu hissedenlerde biriyim. Emin gider başkası gelir, samimiyetine inanırsam, hatalara rağmen destek vermeye devam ederim. Burada benim adıma da samimiyet turnusol kağıdıdır. Benim gibi düşünen çok insan olduğunu da özelden gelen onlarca mesajdan dolayı çok iyi biliyorum.

Başkana yüklenen ama samimiyetine inandığım onlarca insan var. Onların yazdıklarını da okuyorum, bazen hak veriyor bazen vermiyorum. Ama biliyorum ki amaç sadece Bursaspor'un iyiliği.

Amacı Bursaspor iyi yerlere gelsin diye yapılan eleştiriler ile sırf yıpratmak için yapılan eleştirileri ayırt edemeyecek kadar saf sanmasın kimse sessiz ve münferit taraftarları.

Saygılarımla...