Elbette bu seçim sonuçları Bursaspor'umuz için hayırlı olsun diye dua etmek lazım. Hem de çok dua etmek lazım...

2 sezondur tribünler tarafından istifaya davet edilen Ali Ay, 2. kez başkan seçildi.

Öncelikle belirteyim, ben bu durumu şaşkınlıkla karşılamadım. Bir önceki yazıma bakarsanız, siyasi erkin, medyanın, BTSO'nun desteğini arkasına alan Ali Ay'ın seçilme olasılığını zaten yüksek görüyordum. Ama tribünlerin tepkisi bu seçime  damga vurur ve Ali Ay da bir şok yaşayabilir diyordum.

Sonuç olarak bir kesim, oyların satıldığını; çorbacı kesimin arttığını söylüyor.Amigo Selim'in kongredeki sözlerine gösterilen tepkiyi gördüğüm an, seçimin sonucunu da algıladım. Diger 3 aday ağızlarıyla kuş tutsalar, önceden  ayarlanmış bu tiyatroyu bozamazlardı.

Ali Ay, tecrübe edindiğini, çok zorluklarla uğraştığını,bundan sonra bu tecrübenin ışığında profesyonellerle ilerleyeceğini anlattı. Projelerinden bahsetti;  bu konuşmayı dinleyerek ona inananlar ne kadar fazla olmuş,desem bana inanır mısınız? Ama inananlar çokmuş demekki (!)

Kongrede oy kullanan bir çok üye başka adayları desteklediklerini söylediler kendi ortamlarında, çünkü taraftarın genel tepkisinden korktular. İstenmeyen başkanı desteklediklerini söyleyemediler.Ama sandıkta oylarını Ali Ay'dan yana kullandılar.Halâ da Ali Ay'a ben de oy attım, diyecek cesareti gösteremiyorlar. Gösterseler "çorbacı" oldukları ortaya çıkacak. BAŞTAN BERİ ALİ AY'I DESTEKLEYENLERE sözüm yok, herkes istediği adayı destekleyebilir. SÖZLERİM, ATKILI GORÜNÜP SANDIKTA KRAVAT TAKANLARA !

ÇIKARIN ATKILARINIZI,KRAVAT TAKIN ARTIK...

Tanıdığım, sosyal medyadan bu da Bursasporlu dediğim herkes seçim sonuçlarına tepkili ve öfkeli. O zaman bu kadar oyu atan Ali Ay destekçisi hiç tanıdığım yokmuş benim ya da tanıdıklarım içerisinden, atkı takan çok çorbacı varmış. Eğer, içinizde bu yazıyı okuyup, kendini ATKILI gösterip de sandıkta KRAVAT takanınız varsa, burdan gözlerinizin içine baka baka YAZIKLAR OLSUN diyorum. Tekrar belirteyim, sebebini anlayamasam bile baştan beri Ali Ay'ı destekleyenlere değil sözlerim...

Daha açık yazayım hatta. Seçim sürecinde Ahmet Bozdemir'i destekler şekilde kamufle olmuş ama oyunu Ali Ay'a atmış olanlara söylüyorum herseyi..!

Gelelim şu anki duruma...

Sosyal medyada yeni başlayan bir akım var:

Ali Ay fonuna yazılmış "Sen varsan biz yokuz" sloganı.

Kırılmış passolig kartlarının resimleri dolaşıyor hep. Öfkeli millet... Haklı olarak...

Ama sağduyulu olmak gerekiyor. Terk eden kahpe olsun dedik hep amatöre düşsen bile... Şimdi, yönetimini iki yıl boyunca beğenmediğimiz başkan tekrar görevdeyse eğer, sahada takımı, o yeşil beyaz armayı yalnız bırakmak olmaz! Gel, sakin ol kardeşim;  takımı 90 dakika destekle, yönetime bir süre şans tanı,  olmaz demeyelim, olsun diye dua edelim; belki gerçekten tecrübelenmiştir bu başkan ve işi profesyonellere bırakır, Bursaspor'umuz da toparlanır. Biz desteğimizi  yönetime vermesek bile ARMAYA verelim. O stadı doldurup, gücümüzü orada gösterelim tüm KRAVATLILARA... Hem belki ders çıkaran başkan, gerçekten toparlar takımı.

(Son cümleyi yazarken ben de inanamadım ama ihtimal ihtimaldir.)

En azından bağımsız denetleme kurulu da çıktı sandıktan. Tek tesellim bu...

Kısa zaman için de 3 başkan adayı da tanımış olduk. Olası kötü gidişte olağanüstü kongre kaçınılmaz olur zaten. O zaman aday tanıma süreçlerine gerek kalmaz. Ben Ali Ay için dua edeceğim; inşallah başarılı olur diye. Mecbur edeceğim, çünkü o başarılı olamazsa, Bursaspor'um mahvolacak... Ben çok korkuyorum, korkmayıp da ona oy verenlerin içtiğinden ben de istiyorum..(!)

Bu arada, Ahmet Bozdemir başkanımı yakınen tanıdığına sevinenler arasında ben de varım. İnşallah bu "tecrübe"den o da dersler çıkarmıştır...

Ben Ali Ay muhalifi olarak yazılarıma devam edeceğim. Ta ki atkılılar onu affedene kadar...

Ali Ay başkana da saygılar sunuyor, yeni döneminde başarılar diliyorum. Sırf o gitsin diye takım kaybetsin isteyecek degilim...

Saygılarımla...