Az önce TFF 2.LİG kuraları çekildi ve BURSASPOR'umuz BEYAZ GRUP'ta yer aldı.

Elbette insanın içi sızlayıveriyor!

Bizi buralara kadar düşüren tüm sebeplere ve sebeplilere veryansın ediyor kalbimiz ama elden bir şey gelmiyor.

Süper Lig'den düştuğümüz sene de benzer burukluğu ve öfkeyi yasamıştık. Düştüğümüzde hissettigimiz acının yarası, kuralar çekilince yeniden sızlamıştı. Şimdi de aynı durum söz konusu; kabullenişimiz biraz uzun sürecek!

Ancak o zaman da 1.Lig takımlarının rakibimiz olmasını kabullenemiyor ve burnumuzdan da kıl aldırmıyorduk. Haklıydık da belki de böyle hissetmeye çünkü biz şampiyon takımdık.

Şimdi o kıl aldırmadığımız burnumuz iyice sürtüldü!

Yine aynı böbürlenmeleri göreceğiz her yerde ama sahadaki timsah yavrularıyla nereye kadar gidebileceğimizi zaman gösterecek.

Ben Amed dışındaki tüm takımlara saygı duyarak izleyeceğim bu sezonu. Yüzlerce genç-yaşlı oyuncu bulundukları ligde Bursaspor ile oynayacak olmanın heyecanını yaşıyordur şimdi; içten içe saygı duyuyordur bizim mazimize de armamıza da rengimize de...

Ancak onları aşağılayan, küçük gören yaklaşımları gördükçe bileneceklerdir bize.Saygı, yerini hınca, gurura bırakacaktır. Biz onlara saygı duymazsak, onlar da bize duymazlar.

Biz büyük takımız, öyle davranmalıyız.

Büyük taraftarımız güzel ev sahiplikleri yapmalı, gittiğimiz her yerde de ağır başlı olmalı.

Saygı görmeli, saygı göstermeliyiz sahada ve tribünde gösterilecek mücadeleye.

Sempatimizi kaybetmemeli ve sezon sonuna gelindiğinde ihtiyacımız olan desteği de görmeliyiz.

Haa biz büyük davrandık da şımardılar mı? O zaman işte büyük ile uğraşmanın bedelini herkes öder.

Evet, biz Bursaspor'uz.

Süper Lig'de bile belli bir sıralamanın altında kalmayı hazmedemeyen bir sevgimiz var. Ama şimdi buralardayız. Çok ayaz yedik ama artık bu ayazı atlatmayı başarmalı ve yasadıklarımızı unutmamalıyız.

Teknik kadromuza ve oyuncularımıza olağanüstü destek vermeli ce ellerinden gelenin fazlasını yapmaları konusunda cesaretlendirmeliyiz.

Çok hatalar yapacak gençlerimiz olacak maçlarda. Hemen fatura kesmemeli, hoş görülü ve cesaretlendirici olmalıyız.

Rakip taraftarın önünde korkmayan ama kendi taraftarı önünde korkacak olan çok çocuk olacaktır, aman diyim yapmayalım!

Kısa zamanda hazmedip önümüze bakalım. Daha zor olacak bu sezon ve bizim artık soğukkanlı olmamızın farz olduğu bir sürece girdiğimizi bir an önce herkes idrak etmeli.

Şehrimizin 3 takımı var bu ligde. Grubumuzda İnegölspor da var. İnegöl 'de yaşayan bir Bursasporlu olarak dostane, kardeşçe bir süreç yaşayacağımızdan hiç şüphem yok. Sahada olan sahada kalacaktır. Araya nifak isteyen İstanbullu hayranlarına da inşallah bizler müsaade etmeyiz.

Saygılarımla...