Bursaspor'da olanlar oldu; imzalar toplandı, kabul edilmedi, çeşitli yollardan teslim edildi, mahkemeler süreci başladı.

Kongre kararı açıklandı (ben kendim izledim ve dinledim televizyonda) ama sonra tüzük kongresine dönüştü vb açıklamalarla kongrenin yapılmayacağı, "herkesin yalan-yanlış haber yaptığı ve anlamadığı" ortaya çıktı.

Ardından Ali Ay 3-4 gün daha beklerim, kongre kararı açıklanmazsa bir daha da ben yokum, diyerek rest çekti. (Bursa Hakimiyet)

İddia edilen yolsuzluk vb. olayların davalarının açılmasına herkes memnunken, sonuç elde edilemeyeceğine ilişkin kanaat ağır basarken, bir yandan da yakın zamandaki mali sorumluluklar için paranın bulunamayacağı ve cezaları ard arda gelerek kulübü uçuruma götüreceği inancı ağır basmaya başladı.

Piyango vb projelerden de olumlu haberler gelmedi.

Davalar görülsün derken, davalar bitmeden Bursaspor bitecek korkusu herkesi sardı.

Aslında mali kaynağı açık olarak deklare etse şu anki yönetim, destekçileri daha çok olacak çünkü bütün endişelerin kaynağında "parasızlık" sorunu var.

Ali Ay'ın restine rağmen kongre kararı alacaklarını da sanmıyorum.

Yani Bursaspor'u nasıl bir süreç bekliyor kestirmek mümkün değil.

Bursaspor'un bu kötü gidişten kurtuluş reçetesi herkese göre farklı olduğu için, neyin doğru olduğu konusunda hem fikir olmak da zor oluyor camia adına.

"Bursasporlular, kaybolan haklarının peşinden koşanların yanında olacağına, bu durumların en büyük sorumlusu Ali Ay'ın yanında neden duruyorlar?" diyen yönetim, ödenmesi gereken mali yükümlülüklerin kaynağı hakkında konuşmadıkları için ve zaman aleyhimize çalıştığı için taraftarı arkalarına alamıyorlar aslında.

Kimsenin davalara sözü yok, Ali Ay gelsin diye de can atan yok bence. Sn.Ali Ay alınmasın ama hem parası olduğu düşünüldüğü için, hem temlikleri kaldıracağı düşünüldüğü için hem de kendi parasını da kurtarmak adına çok çalışacağına kanaat getirildiği için önü kesilmiyor. Ama işte bu seneki ödemeleri yapacağı kesin gibi bakıldığı için, parasız bir yönetim yerine o tercih ediliyor.

Ya Ali Ay da davaları aynen yürütecek ya da R.Günay ve ekibi Ali Ay gibi mali sözler verecek. İki durum da söz konusu olmayınca, kısa vadede daha beter durumlara düşüleceği için, önce kulüp yaşasın,sonra davalar yürütülsün istiyor herkes.

Neyse, kongre kararı alınmayacak besbelli. (Mahkemeler ne kadar sürer, imzaların etkisi ne zaman ortaya çıkar belli değil. )

İş işten geçtikten sonra alınacak kongre kararı ile kulübün başına kimler geçmek ister, orası da ayrı bir macera senaryosu zaten...

Bursaspor adına, sportif başarılar yüksek seviyede olursa bazı konular gündemden düşer, sportif başarı da olmazsa zaten yandı gülüm keten helva!

Hayırlara vesile olsun.

Saygılarımla...