Çık işin içinden çıkabilirsen... Kongre kararı alan ama resmi olarak açıklamayan Sn. Recep Günay, inşallah iddia ettiği kayıplarımız konusundaki hukuksal yolculuğunu tamamlar ve Bursaspor'umuz kazanır. 

Ancak hepimiz biliyoruz ki Türkiye'de böylesi büyük davaların sonuçlanabilmesi için hem zamana hem de büyük bir lobiye ve güce ihtiyaç var. Hayırlısı olsun diyelim.

Beklentimiz, bir an önce resmi kongre kararının açıklanması ki önümüze ve yeni seçeneklerimize bakalım.

Yeni seçeneğin adı Sn.Ali Ay...

Bu sabah düzenlediği basın toplantısını dikkatlice dinledim.

Yaptığı hatalara gösterilen tepkileri her zaman haklı bulan ve içinde olan biriyim. Onun zamanında da yazdığım muhalif yazılar arşivlerde duruyor; her yazdığımın da arkasındayım.

Bursaspor'umuzun bugünkü günlerinin temelini atan insandan bahsediyoruz.

Uğradığı haksızlıklara, saygısızlıklara pek değinmemişiz bilgi eksikliğinden dolayı. O konuda da hakkını yemişim, bilseydim yazardım.

Gittikten sonra yapmaya devam ettiği ödemelerin çoğunu yeni öğrendim. Valla içimden de Allah razı olsun, dedim.

Hele ki BursasporFK konusundaki yaklaşımını takdir ettim.

O zamanlar da söylenirdi; Ali Ay iyi bir Bursasporlu ancak çevresi onu hep yanlış yönlendirdi, diye. Demek ki o da çevresini oluştururken yanlış seçimler yapmış onca ticari tecrübesi olmasına rağmen.

Sportif anlamdaki başarısız dönemi dışında eleştirim olmamıştı zaten ama Sn.Recep Günay'ın iddiaları ile birlikte, taşınmazlar üzerinden oluşan kayıpların geneline yakınının Ali Ay tarafından oluştuğunu iddia etmesi ile bu konuları da duyar olduk. İyi inceleme yapılmadan ortaya atılan bu iddialara da cevap verdi Ali Ay.

Şahsen, hırsızlık yapan bir başkan olduğuna inanasım da gelmiyor.

Ama yanlış yapılan yatırımlar ya da bitirilemeyen yatırımlar ne derseniz deyin, oluşan başarısız mali tablo ortada duruyor.

Geçmişi deşince elde edilecek kazanımlar ile geleceğe yönelik atılacak adımların kazanımları inşallah kısa zamanda ortaya çıkar.

Güçlü ve birliktelik oluşturabilecek başkan hepimizin arzusu zaten.

Meydana bakıyoruz, kimse YOK!

Yıllardır kızılan Ali Ay, yeniden başkan olma yolunda.

Toplantıdan anladığıma göre kararlı bir yapılaşma ve zamana ihtiyacı var.

İstikrar istiyor...

Uygun bir şirketleşme modeli istiyor...

Tüzükte bazı değişiklikler istiyor...

O kendince istiyor ama Bursaspor'a ne lazım?

Ne kadar maddiyat lazım, ne kadar zaman lazım?

Hepsini ince eleyip, sık dokuması lazım.

Lafı dolandırmaya gerek yok; geçmişte büyük bir başarısızlığı olan, bizi Süper Lig'den düşüren, ardında bıraktıkları ile toparlanması zor bir sürece sokan Ali Ay, yeniden direksiyona geçmek istiyor.

Duygusal düşününce "olmaz, olmamalı" diyorum ama biraz profesyonel düşününce "başka çare yok" diyorum.

Ali Ay hakkında olumsuz yazan herkes, şimdi hakkında olumlu yazmaya çekiniyor ve çekinecektir. Doğaldır, sabit fikirli bir karakteri varsa ya da sokak jargonuyla tükürdüğümü yalamam derlerse de anlarım ancak alternatif çözüm ortaya koymuyorlarsa dikkate almam açıkçası. Kimse kimsenin Bursasporluluğunu desteklediği, destekleyeceği başkan adayı üzerinden ölçmemeli ki biz 1060 mevzuunda bunu tecrübe ettik ve hiçbir sonuca da varmadı.

Benim gibi münferit taraftarların sosyal medyayı kullanırken dikkatli olmaları gerekiyor. Tribünlerin ileri gelenlerinin fikirleri elbetteki kitleleri etkiliyor ama herkes artık şapkayı önüne koymalı.

 Halimizin baş sorumlusu Sn.Ali Ay da kendisine tanınacak bu fırsatı hem adını aklamak, hem de maddi kayıplarını kurtarmak için değerlendirecek belkide ama bize lazım olan sonuçları yakalayabilirsek finansal olarak herkes kazanacaktır.

Tekrar başarısız olursa ya da daha büyük kayıplara neden olursa, bugünlere dönerek destek verenleri ya da sessiz kalanları suçlamanın da bir anlamı olmayacak.

Ya şimdi büyükçe bir itiraz ile yeniden göreve gelmesini engelleyelim ya da yolunda durmayalım adamın. Olan olduktan sonra değerlendirme yapmak en kolayı zaten.

Ben ortalıkta başka bir çözüm yolu göremediğim için sessiz kalmayı, adaylık yolunda muhaleflik yapmamayı tercih ediyorum.

Muhalefet olan duygularım ve korkularım var elbette ama akılla bulabildiğim başka bir alternatif yol ya da başkan adayım yok; bu sebeple süreci takip ederek "icraatleri değerlendirme" yazıları yazacağım.

Ahkâm kesmek kolay, davulun sesi uzaktan hoş gelir...

Koca Bursa'da Bursaspor'a bugünlerde sahip çıkan biri varsa eğer kıymetini de bilmeli.

Ali Ay lehine ya da aleyhine yazılar yazan insanları da eleştirecek, sorgulayacak, Bursasporlu olamamakla, menfaatçilikle vb bir sürü olumsuz ithamda bulunacaklar olacaktır.

İnşallah birlik ve beraberlik , kişilerin değil, icraatlerin eleştirilmesini ögrendiğimiz gün başlayacaktır.

Hayırlısına varsın deyip, noktayı koyalım bu haftalık...