Turnuva hakkında açıklamalarda bulunan İnegöl Belediye Başkanı ve İnegöl Belediyespor'un Kulüp Başkanı Alinur Aktaş, şunları söyledi: “Öncelikle Belediyespor olarak 2009 yılından beri salon sporlarının gelişmesi ve genç nesil tarafından benimsenmesi için tüm gücümüzle çalışmaya devam ediyoruz. Özellikle voleybolla alakalı belediyemizin gayretleriyle ciddi mesafe aldığımızı özellikle ifade etmek istiyorum. Bu doğrultuda bu sene Voleybol Efeler liginde beşinci yılında mücadele edecek olan Belediyespor takımımız yeni transferleriyle, bünyesine kattığı ilavelerle önemli başarılara imza atmaya hazırlanıyor. Sezon öncesinde de durumumuzu görebilmek adına da bu yıl üçüncüsünü düzenlediğimiz İnegöl Belediyespor Mobilya Kupasını tertip ettik. 07-09 Eylül tarihleri arasında İnegöl Belediyespor olarak maçlarımızı oynandığımız İlçe Spor Salonu'nda bu önemli organizasyonu gerçekleştireceğiz. Birlik beraberlik ve kardeşlik duygularını ön plana çıkarmaya çalışacağımız Mobilya Kupasına ev sahibi İnegöl Belediyespor takımımızın yanında Efeler Voleybol Liginin güçlü takımlarından ve her sene zirveye oynayan İstanbul Büyükşehir Belediye, Galatasaray ve Maliye Milli Piyango takımları katılım gösteriyor. Mobilya Kupamızda maçlar Perşembe, Cuma ve Cumartesi günleri oynanacak."
 
VOLEYBOLSEVERLERİ MAÇLARI İZLEMEYE DAVET EDİYORUZ
"Voleybolu çok seven kadınıyla, erkeğiyle, genciyle, yaşlısıyla voleybola ilgi gösteren İnegöllüleri böylesi önemli organizasyonun maçlarını izlemeye bekliyoruz."diyen Aktaş, "Bu güzel şölene ve bizim sembolümüz olan mobilya adına düzenlenmiş kupaya tüm ilçe halkımızı davet ediyorum. Beraberinde sezon öncesinde de bizim için bu test olacak. Eksiklerimizi, aksaklarımızı bu noktada ki kusurlarımızı daha iyi göreceğiz. Ama beraberinde de böyle prestijli takımları burada ağırlayıp, birbirinden heyecanlı ve çekişmeli maçların oynanmasına vesile olacağız."ifadelerini kullandı.
 
BALKAN KUPASINA EN CİDDİ HAZIRLIK
"İnegöl’ümüz inşallah bu sene sportif anlamda daha büyük heyecanlara şahitlik edecek" diyen Aktaş: sözlerini söyle sürdürdü: "İnegöl’ün yükselen marka değerlerinden birisi olan Belediyespor Voleybol takımımız geçtiğimiz sezon voleybol efeler ligini 6’ncı sırada tamamlayarak ülkemizi bu yıl Balkan Kupasında temsil etmeye hak kazandı. İnegöl Belediyespor kulübü olarak gerçekten çok mutluyuz. Tarihimizde ilk kez Avrupa'ya gidecek olmanın mutluluğu var. Efeler Ligindeki 5’inci yılımızda Avrupa’da boy göstermek bizim için bir ayrıcalık. Şunu da söylemek isterim ki 2017 Balkan Kupası karşılaşmalarına ev sahipliği yapacak olmamız şehrimizin tanınırlığına önemli bir katkı sağlayacak. Bunu inşallah en güzel şekilde değerlendireceğiz. Tüm amacımız ve gayemiz İnegöl… İnegöl’ün her alanda gelişim göstermesi, bünyesinde barındırdığı değerleriyle bir adım öne çıkması için her ne varsa yapmaya hazırız. Mobilya Kupasında oynayacağımız maçlar bir nevi Balkan Kupası öncesi bizim için en ciddi prova niteliğinde olacak. Bu vesile ile 16-17 Eylül 2017 tarihleri arasında İnegöl Spor Salonu'nda oynanacak Balkan Kupası mücadelelerine tüm voleybol severleri bekliyoruz."
 
BELEDİYESPOR EMİN ADIMLARLA YOLUNA DEVAM DİYOR
İnegöl Belediyespor Voleybol A takımının Efeler Liginde önemli başarılara imza atmaya hazırlandığını belirten Aktaş, "Her sene çıtayı yükselten Belediyespor takımlarımız emin adımlarla yoluna devam ediyor. Bu mana da altyapılarda çalışma yapan ve ciddi gelişim gösteren İnegöllü genç voleybolcularımız Voleybol erkekler 2.liginde Oylat Kaplıcaları İnegöl Belediyespor adıyla mücadele etmeye devam edecek. Ayrıca bu yıl 2.ligde mücadele edecek olan basketbol takımımız çok iddialı. Voleyboldan sonra ilçemizde basketbolunda ivme kazanması için her ne gereken varsa yapmaya hazırız. Ayrıca diğer branşlarımızın takımları ve bireysel mücadele veren sporcularımız da İnegöl Belediyespor’u her geçen gün bir adım daha ileriye taşımak için canla başla çalışıyor."şeklinde konuştu.
 
Aktaş, son olarak, "Böylesi önemli bir organizasyonun düzenlenmesinde emeği geçen herkese teşekkür ederken, tüm ilçe halkımızı 07 Eylül Perşembe günü başlayacak olan 3. İnegöl Belediyespor Mobilya Kupası maçlarını izlemeye davet ediyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum."dedi.