Geçen senenin U21 liginin gol kralından herkes "çok şey " bekledi bu sene...Valla ben de beklemedim değil. Bursaspor'un en kötü sezonunda ağabeylerinin bile kaldıramadığı stresi o nasıl kaldırsın?

Tribünlerde "Seni oynatan hocanın ben ..." diye başlayan ve hayalkırıklığı olan oyunculuğu gerçekten çok ön plandaydı son sezon...Genç forvet, biraz "oldum delisi" biraz "A takımı cakası" takılırken, skora katkısı sadece 6 gol ve 2 asistte kalınca, ona güvenenler ve savunanlar yavaş yavaş susmaya başladı. Necid gibi bir forvet vardı önünde ve bir de Deniz Yılmaz denen " o şey " Biraz rahattı Kubilay; olumsuzluklar önündeki ağabeylerinin hanesine yazılıyordu. Ama ligin ikinci yarısı yük ona binince mental olarak hazırlıksız yakalandı anlaşılan.

Tribünler zaten stres atacak yer arıyorlar ve başka takımların genç yetenekleri döktürürken bizimkinin vasat altındaki oyunculuğuna faturaları kesmeye başladılar. Stancu gelince kurtulurum dedi ama o da olmadı. Karşı defansı yıpratmak, çapraz koşular yapmak, pres,hava hakimiyeti,pas alışverişi, set oyununa uyabilmek vs vs hepsinde geçersiz not aldı KUBİLAY! Yeteneksiz olduğu için mi? HAYIR. Özgüvensiz olduğu için... Saha içinde kaç kez kulübeden ve sahadaki ağabeylerinden azar işittiğine şahit oldum..Tribünden de yandaş bulamayınca ŞAŞKINA döndü çoğu kez sahada.

Ne yapalım şimdi? Bundan bir cacık olmaz diye gonderelim mi yoksa sabredip desteklersek adam olur bundan mı diyeceğiz; umut bağlayacağız... Yönetim, ikinci düşüncede olsa gerek ki 2020'de bitecek sözleşmesini 2022'ye uzatmış. Umarım ona da kulübümüze de hayırlı olur.

Güzel bir tatil yapar, kafasını dinler,son sezondan dersler çıkartır, hırslanır, çok çalışır ve herşeyini Bursaspor için harcamaya döner belki...Affeder miyiz? ELBETTE AFFEDERIZ...O bizim çocuğumuz, yılların emeği.

Suçunu biliyorsa ve kabullenmişse, daha diri,daha güçlü bir Bursaspor'un kadrosunda kendine yer bulur. Başarılı gecen bir sezonda,daha sakin olacak olan taraftar gruplarından biraz daha anlayış koparabilir.Bu sene de yapamazsa valla "ben de" desteğimi keserim.

Kubilay Kanatsızkuş...Kardeşim...Sen bu yazıyı okumaz, duymazsın bile biliyorum ama en azından sana güvenen ve tüm sezon hüsrana uğramış bizleri biliyorsundur; hisset, BÜYÜ ve oyna artık!

Saygılarımla....