Vay be... PAUL LE GUEN Bursasporumuzun teknik direktörü oldu.Camiamıza hayırlı olur inşallah.

Endişeleri yazarak bu güzel olayın keyfini kaçırmak istemiyorum.Moralim yerinde ve kısa sürsün istemiyorum.Ardı ardına gelen futbolcu transferi haberleri ile iyice bacak bacak üstüne atmak istiyorum kollarımı başımın arkasında bağlayarak.

Uzun zamandır yanlış ve eksik faaliyetleri ile eleştirilen Ali Ay ve yönetimi, sağlam ve olumsuz eleştiriye yer bırakmayacak bir adım attı. Kariyerli bir yabancı hocayı takımın başına getirdi.Tabi hangi takımın başına?

Scaut ekibi epey süredir futbolcu avındaydı ve bir havuz oluşturmuştu. Geçenlerde bir köşe yazısında sitem ettiklerini okudum.Belki haklı belki de degiller ama hoca geldikten sonra mutlaka bakacaktır bu havuza... Ya da cebindeki listede olan oyuncuları isteyecektir yönetimden. İster ekipten gelsin ister hocadan, yeter ki Bursasporumuza yakışır oyincular gelsin.

Hocayı internetten araştırmışsınızdır hepiniz...Fransa kariyeri çok güzel...Milli takım donemi ise vasatın üzerinde...Birikim sahibi,iyi bir ekibi olan bir profosyonel.Umarım, yönetimimiz bu profesyonelliğe ayak uydurabilir ve tabiri caiz ise Türk usulü tavırlarla bu disiplinli adamın prensiplerine ters düşecek durumları oluşturmazlar. Adam ,hedef adamı...Bizim de hedeflerimiz var; hedefe giderken lazım olan hersey hazır oyuncular dışında. Anlaşılan o ki baştan yaratılacak bir Bursaspor'un arefesindeyiz.Acele etmeye gerek yok ama çok da ağırdan almak hata olur.

Biz ofansif takım seven bir camiayız.Hücum marşıyla saldıran, cenk eden oyuncuları seviyoruz.Özellikle de "formanın hakkı "ni veren oyuncularımızı baş tacı ederiz.Le Guen'in Türk ligi ile ilgili ön bilgilerini merak ediyorum doğrusu. Ona ,Bursaspor'un mantalitesi ne sekilde anlatılacak, taraftar hakkinda nasıl bir bilgi servis edilecek,medyanın eleştiri dili hakkında nasıl konuşulacak çok merak ediyorum... Bu adam ilk 6 hafta sonunda "Nasıl bir yere geldim Tanrım? " derse yandık! Taraftar olarak oryantasyon döneminde sabırlı olmalı ve itici güç olarak arkasında durmalıyız. Tribünleri, bilet fiyatlarına bakmadan doldurmalıyız. Yeni gelecek oyuncuları desteklerken, geçen yılki gibi sabırsız ve sert olmamalıyız...Hemen şampiyonluk şarkıları söylememeliyiz. Yeni kurulan hiç bir takım kisa vadede buyuk basarilara imza atamaz.Ama umut verir, ışık verir sonraki sezon için...La Guen' e destek vermek adını bağırıp tribüne çağırmak demek değil...Hatasinda da alkışlamak, affedici olmak demek...Tabi bu desteğin süreceği kırmızı çizgi kendini uzun vadede belli eder ama biz lutfen istikrardan yana olalım. 6. hafta sonunda ya da devre arasında hoca degismeyelim...

Valla ister sevin ister sevmeyin, ister destekleyin ister desteklemeyin, bugünlerde yönetime dua edin... Bursasporumuz için....

Saygılarımla...