Bursaspor Teknik Direktörü İsmail Ertekin Yeşil Beyazlı kulübün içinde bulunduğu durumla ilgili kendisine yöneltilen soruları yanıtladı.

DOĞRU İŞLER YAPILIYOR

Skorbox TV'ye açıklamada bulunan Ertekin, son yıllarda yaşanan sürece değindi. Mevcut yönetimin doğru işler yaptığını dile getiren deneyimli teknik adam, "Şampiyon olmuş bir kulübün küme düşmesi camiada moralleri bozdu. Futbol şehrini futbol küstürmek gibi bir durum ortaya çıktı. Ama bu sezon şehir de başladı, 'Biz ne yapıyoruz, Nereye gidiyoruz' diye. Eski futbolcular ayağa kalktı, 'Doğru dürüst yöneticiler gelsin' diye. Onlar ayağa kalkınca şehir de ayağa kalktı. Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş'ın destekleriyle iyi bir yönetim oluştu. Yönetimin maddi ve manevi desteklerini kulüpte hissediyoruz. Futbolda bazen dibe vuruşlar ivmelendirmeyi başlatır. Biz de bunu başaracağımızı düşünüyorum. Çok büyük bir borç var. Bir iki kişinin altından kalkabileceği bir borç değil. Bursa olarak bunun altından kalkabiliriz. Biz eğer kulübümüzü ayakta tutabilirsek takımımı hayli hayli ayakta tutarız." ifadelerini kullandı.

TAHTA MALİYETİ 210 MİLYON TL

Takımın bu durumunu adaptasyona bağlayan Ertekin, "Ligden düşme endişemiz yok. Adaptasyon sorunu yaşıyoruz. Önümüzdeki günlerde daha iyi puanlar alarak yukarılara gideceğiz." diye konuştu. Transfer tahtasının açılması için gerekti miktarı açıklayan Ertekin, "Önceliğimiz kasım sonuna kadar 3 puanımızın silinmemesi adına kulüp lisansını almamız. Yönetimimiz çalışıyor ve pozitif yönde ilerliyor.  Tahta için 210 milyon lira gerekiyor. Bursa eğer 'Biz varız' derse açabiliriz. Ama biz açamayacakmış gibi hareket etmek zorundayız. Ben de takımımı bu doğrultuda hazırlıyorum." şeklinde görüş belirtti. Hakem hatalarından yakınan İsmail Ertekin, "Her hata bizim aleyhimize olmaz ki. Diyarbakır'da oynuyoruz, rezaletin son perdesi. Hakemlerin art niyetli olduğunu düşünmüyorum. Ama kalite olarak biraz daha zayıflar. Şampiyon bir takımın maçına hayatında bir tane maç yönetmiş hakemi vermeyin. Türkiye Futbol Federasyonu'nun bize daha tecrübeli hakemler göndermesi lazım. Bursaspor bu ligin Bayern Münih'i. Futbolcu kalitesi öyle olmayabilir. Biz bu markayı canlandırmaya çalışıyoruz." dedi.  

ALİNUR AKTAŞ'A TEŞEKKÜR EDİYORUM

Altyapıda ve Özlüce'de personelimizin, futbolcularımızın teknik heyetimizin, antrenörlerimizin bir lira alacağı yok. Maaşlar, primler günü gününe ödeniyor. Mutlu insanlar olarak çalışıyoruz. Belediye başkanımız Alinur Aktaş'a, teşekkür ediyorum. Hem altyapımıza hem üst yapımıza destek vererek maddi ve manevi şekilde ayakta tutmaya çalışıyor. Bursaspor'un aylık 4-5 milyon lira arasında gideri var. İki yıl önce elektrikler, sular kesik, şofbenlerde yıkanan insanların olduğu, garip garip işlerin olduğu bir kulüp halindeydik. Ama şu anda Bursaspor Kulübü normal standartlarına döndü."

GEREKİRSE KAPICI OLURUM

"Ben Bursalıyım ve Bursasporluyum. Sağlığımız elverdiği sürece bugün teknik direktör olarak, yarın kapıcı olarak, öbür gün idareci olarak bir şekilde destek verme amacıyla biz buradayız. Yardımcı olmak için buradayım. Şan şöhret para için değil, kulübümü doğur yerlere getirmek için çabamı sarf ediyorum."

Editör: Haber Merkezi