banner300

Yotube Bursasporx.com

Balkan Avrupa Pist Şampiyonası’na Osmangazi damgası

Balkan Motosiklet Birliği (BMU) tarafından Yunanistan’ın Serez Pisti'nde düzenlenen Balkan Avrupa Pist Şampiyonası’nın final ayağında Osmangazili sporcular fırtına gibi esti.

Genel 02.11.2017, 13:10
Balkan Avrupa Pist Şampiyonası’na Osmangazi damgası

Doğu Avrupa Şampiyonası’nın son final yarışlarında 72 sporcu piste çıktı. Bulgaristan, Yunanistan, Romanya, Makedonya’dan gelen sporcuların yarıştığı şampiyonaya Türkiye’den 11 sporcu katıldı.

Türkiye adına yarışan Osmangazi Belediyesi Motorsporları Takımı, elde ettikleri derecelerle müsabakaya damga vurdu. 24 sporcunun mücadele ettiği F1000 sınıfında Osmangazili Furkan Tahsin İdgü birinci olurken, Agah Orman ikinci ve Harun Akgün’de üçüncülüğe imza attı. Ayrıca takımlar sıralamasında Türkiye ikinciliği elde ederek önemli bir başarıya imza attı.

Son dönemde yakaladıkları başarının mutluluğunu yaşadıklarını dile getiren Osmangazi Belediyesi Motorsporları Takımı Başantrenörü Fatih Şenhisar, “Doğu Avrupa Şampiyonası’nın son ayağında kürsüye 3 sporcumuzla çıkmak ve kulübümüzü en iyi şekilde temsil etmek bizler için gurur kaynağı oldu. Osmangazi Belediye Başkanımız Mustafa Dündar’a vermiş olduğu destekler için çok teşekkür ediyoruz” dedi.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@