Türk Futbolunda geçmiş dönemlerde başta Orduspor olmak üzere Süper Lig‘de mücadele eden ve başarılı sonuçlar elde eden Anadolu Kulüplerinin düşüşüne Süper Lig şampiyonu Bursaspor, 2000’li yılların ardından Avrupa Ligleri’nde mücadele eden Eskişehirspor ve Denizlispor da eklenirken Mehmet Demirkol ve Kaan Kural gündemdeki konuları yorumladığı ‘Oyna Devam’ programında bu konu gündeme geldi. Socrates Dergi YouTube kanalında her çarşamba günü yayınlanan ‘Oyna Devam’ programında kötü durumda olan Anadolu Kulüpleri ile ilgili olarak Mehmet Demirkol’un yorumu dikkat çekti.

‘Zirvedeki Anadolu Kulüplerinin Düşüşü’ konu başlığı ile Anadolu takımların kötü yönetilmesi konusunda açıklamalarda bulunan Mehmet Demirkol ”Buraya maliyenin girmesi lazım. Ben Maliye Bakanı olsam bütün denetçileri yollarım. Ne olmuş burada, buradan kim zenginleşmiş, buraları kim bu hale getirmiş. Buraların anormal gelirleri varsa ne olmuş?. Bursaspor, Eskişehirspor, Denizlispor‘u bırakamazsın.” dedi.

Özellikle Bursaspor ve Eskişehirspor üzerinden örnek veren ve bu kulüplerin kötü yönetilmesinin bilerek, isteyerek ve soyarak yapılan bir iş olduğunu dile getiren Mehmet Demirkol ”İstediğin kadar kötü yönet, Bursaspor-Eskişehirspor‘u bu hale getiremezsin. Bilerek, isteyerek, soyarak yapılmış bir iştir. Kimsede hayır diyemez buna. Bursaspor’un şampiyon olduğunun ertesi gün söyledim ‘aman kasanıza dikkat edin’ diye.” açıklamasını yaptı.

Kaynak: Ordu Yorum