Bursa Osmangazi Belediyesi tarafından yapılan Yunuseli Kapalı Pazar Alanı ve Otopark açılışı, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve AK Parti Bursa 1. Bölge 1. Sıra Milletvekili adayı Efkan Ala'nın katılımıyla gerçekleştirildi. 

Gerçekleştirilen açılışa, Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, AK Parti Bursa Milletvekili Refik Özen, AK Parti Bursa İl Başkanı Davut Gürkan katıldı.

whatsapp-image-2023-04-26-at-15-27-40-64491940e424a

Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar'ın konuşmasından satır başları şöyle; Kültürümüze sahip çıkıyoruz. Değerlerimize sahip çıkıyoruz. Bursa'nın yeşiline sahip çıkıyoruz, Bursa'ya sahip çıkıyoruz. Panaroma müzesi ile Bursa'yı 106 ülkeyle buluşturduk. Bursa bir tarih kenti, Bursa bir turizm kenti ve bu turizm kentine yeni bir destinasyonla damgamızı vurduk. Yine bu arkadaşlarımızla birlikte kentsel dönüşüm ve şehrin çöküntü yerlerinin gelinmesi noktasında Osmangazi Meydanı şehre önemli imza atıyoruz. Burası da 40 dönümlük bir arazi. Şehrin ticari olarak en yoğun yeri ve şehir merkezinde yeni fonksiyon vermiş. Bulunduğumuz bir yerle kentsel dönüşüm ve kentsel yenilemeyle o merkezi yine Bursa'nın en hareketli, en cazip merkezi haline getiriyoruz. Yine Osmangazi Belediyemiz bakım rehabilitasyon merkezi ile Türkiye'de sosyal belediyeciliğin en üst zirve projesini hayata geçirdi.

"OSMANGAZİ BELEDİYESİ TARİHİ MİRASA SAHİP ÇIKMA NOKTASINDA ÖNCÜ BİR BELEDİYEDİR"

Huzurevi de açarak inşallah Bursa'mıza çok özel bir hizmet sunmuş olacağız. Yine Osmangazi Belediyemiz tarihi miras sahip çıkma noktasında öncü bir belediyedir. Ve Osmangazi Belediyesi'nin başlatmış olduğu bu çalışma ile tarihi Kentler Birliği Türkiye'yi 4'e bölerek eğitim çalışmaları ve bizlerin eserlerinden faydalanarak tüm belediyelerin ara kolları arasında tarihi eserleri ayağa kaldırma olmuştur. Çarşıya girdiğimizde tüm çarşıdaki Esenler'in restorasyonu Osmangazi Belediyesi tarafından yapılmıştır, devam etmektedir. 

"BİZ DEPREM İÇİN 10 YILDA 50 BİN KONUT ÜRETTİK"

Kentsel dönüşüm dedik. Panaroma bir kentsel dönüşüm bölgemizdir. Yeni bir fonksiyon verilmiştir. 100 konutluk binalar yıkılmıştır. Yeni fonksiyon ile cazibe merkezi haline gelmiştir. Tabii Osmangazi Meydanı bir kentsel dönüşüm projesidir. Yeni fonksiyon da bir cazibe merkezi haline gelecektir. Bununla birlikte Soğanlı kentsel dönüşüm projeleri Yunuseli Güneştepe, Hamitler, gelişim bölgeleri, Demirtaş panel bölgesindeki çalışmalarla birlikte bizler 2009'dan bugüne 49 bin 914 haneyi hayata geçirdik. Bu şu demek, biz bu süre içerisinde deprem kuşağındaki bir şehirde 50 bin güvenlik konut inşa ettik demektir. Özellikle 6 Şubat'taki gelen depremden sonra gözlem Marmara Bölgesi'ne dikilmiş, İstanbul Bursa işaret edilmekte tedbir alın demekte. Ne tedbir alacaksınız? Anında ne yapabileceksiniz? İşte biz 10 yıl bu çalışmaları başlatarak elli bin konut ürettik.

whatsapp-image-2023-04-26-at-15-28-07-64491959d62a9

"BU BÖLGEMİZ BİZİM YEŞİL BÖLGEMİZDİR"

Kentsel dönüşüm aklıma geldi. Ben bu işi yapayım diyerek olacak bir iş değildir. Bu işin altyapısında güvenli konutlar deprem riski vardır. Biz de bu çalışmayla bunları geliştirmiş olduk. Ve tabii. Bölgemiz bizim Yunuseli Mahallemiz kırk bin nüfusu olan Yenibağlar on beş bin nüfusu olan güneştepe yirmi sekiz bin nüfusu olan toplamda yüz seksen bin kişilik yaşadığı bölgedir. Bu bölgemizde bizim yeşil bölgemizdir. Bu bölgemiz kendini yenilemiştir. Sadece bu bölgemize biz iki bin dokuzdan bugüne kırk bin konut ürettik. 

"BURSA'MIZA YENİ İMZALAR ATIYORUZ"

Yeni hizmet birimleri hizmet binaları, parklarıyla Bursa'mıza yeni imzalar atıyoruz. Işte bunun bir tanesi de macera Bursa. Açıldığı günden itibaren hem bölge insanına hem bölgenin dışında Bursa dışından insanların geldiğini görüyoruz. Orada yapmış olduğumuz değişik fonksiyonlar, macera Bursa'da Adrenalin parkı, çiçek bahçesi. Yunuseli Mahallemiz gelişen bir mahallemiz. Bu mahallemizde bizler kamulaştırma ve birlikte yeni hizmetlere sunuyoruz. On beş milyon Türk lirası kamulaştırmaya para harcandı. Tabii bugünün rakamıyla bu paraya ikiye katlamamız gerekirdi.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Bursa 1. Bölge 1. Sıra Milletvekili adayı Efkan Ala'nın konuşmasından satır başları şöyle; 

İnşasında Türkiye'nin gelişmesinde her bir pazarcımızın da tuğlası var. Sizleri alınlarınızdan öpüyorum. Emeğinizi ortaya koyuyorsunuz ve değerli kardeşlerim ailenizi geçindiriyorsunuz. Malatya'ya dürüm getiriyorsunuz. Ürünleri kardeşlerimizle orada yaşayanlarla buluşturuyorsunuz. Işte bu ihtisadı faaliyettir. Herkes bir yerde bir şey üretiyor. Bana bazen dışarıda soruyorlar. Bursa nasıl diye? 'Diyorum ki iki kelimeyle özetliyorum. Şehir, üreten şehir, hizmet eden şehir.' Onun için de ekonomisi dünyada birçok ülkenin ekonomisinden daha gelişkin. Bunu el birliğiyle sağlıyoruz. Bizim işimiz de biraz önce belediye başkanımız, ilmek ilmek dokuduğu hizmetleri burada size arz ettim. Her mahallede, her sokakta ne yaptığını yapması gerektiğini sokak sokak, mahalle mahalle burada sizlerle paylaştı. Biz de şunu söylüyoruz. Bizim işimiz, bizim görevimiz sizlere hizmet etmektir. 

"DÜNYAYA ÖRNEK OLACAK EKONOMİK GELİŞMELER ORTAYA KOYDUK"

Daha refah, daha müreffeh bir Türkiye'yi birlikte inşa edeceğiz. Bize ne lazım? Türkiye'de ne zaman istikrar olduysa Türkiye o zaman pazarcısından, ihracatçısına, üretiminden, üreticisinden, yatırımcısına. Hakikaten gelişmeler kaydetti ve dünyaya örnek olacak ekonomik gelişmeler ortaya koyduk. Şimdi de önümüzde bir dönem var. Biz bu hizmetleri yaparız. Sizin taleplerinizi karşılamak için gecemizi gündüzümüze katarız. Ama sizden tek bir istirhamımız var. O da bize güç verin. Türkiye'ye sandıktan istikrar çıkarır. İstikrar olmazsa hiçbir şey olmaz. Yani 7-8 kişinin bir araya geldiği, her kafadan başka bir sesin çıktığı, daha ne yapacaklarına bile bırakın karar veremeyen, kiminle yol yürüyeceklerine karar veremeyenlerin yapabileceği Türkiye'ye çok fazla bir şey yok. 

"TAYYİP ERDOĞAN'A, AK PARTİ'YE İHTİYACIMIZ VAR"

Ben burada bir pazar açılışında bir şey demek istemiyorum. Ama siz benim ne demek istediğimi biliyorsunuz. O masadan çok iyi anlıyorsunuz. Değerli kardeşlerim, Türkiye'nin kaybedeceği vakti yok. Belki onlara çok uzun vakit versen bir iki konuda anlaşabilirler. Ama Türkiye'de bir iki konuda anlaşan ekiplere değil, Her konuda Türkiye'ye liderlik yapacak Tayyip Erdoğan'a, AK Parti'ye ihtiyacımız var. Yani istikrara ihtiyacımız var.

Editör: Haber Merkezi