Dün, karmaşa içinde geçen bir süreç yaşamış olsak da güzel bir gündü.

Bursa Büyükşehir Belediye Stadı ile ilgili alınan kararlara, hem yönetim bazında hem de sosyal medya bazında sert tepkiler oluştu.

Sn. Alinur Aktaş, canlı yayına çıkarak camiaya kendini açıklamaya çalıştı.

Şimdi öyle bir durum var ki herhalde çok kanıksandı, içinde hakaret barındırmayan, sorgulayan paylaşımlar bile tehtitkar bir dil ile tepki görüyormuş. Bu normal değil, olmaması gereken acı bir demokratik yara.

Standart bir Bursaspor taraftarı olarak, olması gerekeni yapmak gerek; yani Bursaspor'un menfaati dışında gerçekleşecek her şeye doğru bir şekilde tepki vermek gerek. Sadece taraftar nezninde değil, demokrasiye inanan herkes, aile içinde olsun, toplum içinde olsun, fikirlerini özgürce söyleyebilir ve yazabilir. Aşağılayıcı, hedef gösterici ya da hakaret içeren her fikre ben de karşıyım, zaten öyle olunca fikir de zedeleniyor.

Bursaspor'u yönetenlerin de şehri yönetenlerin de Bursaspor'un ağırlığını iyi hissetmesi, aldıkları tüm kararlarda iki kere düşünmesi her daim bizi memnun eder. Hele ki kişisel bir mevzuya dönüşebilecek konularda, yine camiadan tepki göreceklerini unutmamalıdırlar.

Kişisel olarak, Bursaspor Yönetimi'nin dünkü reaksiyonunu çok beğendim. Haklarımızın ihlalinin ihtimaline bile sessiz kalmamaları umut vaad ediyor geleceğe yönelik. Epey süredir, bu denli bir duruş ve çıkışa şahit olamadığımız için saşırdım ve sevindim açıkçası. Yine de itidalli davranmaya, kulüp menfaatlerini ön planda tutarak hareket etmeye ve kavgadan uzak durmaya davet ediyorum. Kavgaysa kavga eyvallah ama konuşarak her konuda anlaşma zemini aramaya çalışmak daha da yakışıklı olacaktır.

Belediye Başkanımızın açıklamaları içerisinde kafama yeni sorular takıldı. İnşallah zaman içerisinde cevaplarına ulaşırız.

Soru soranlara alınan tavırdan ve yaklaşımlardan dolayı o soruları sormayacağım. Korktuğum ya da çekindiğim için değil, öncesi sorulan sorular yanıtlanmadığı için ve tepki gösterilen bazı basın mensubu arkadaşların yanında olduğumu göstermek için sormayacağım. Duyduklarım yanlışsa özür dilerim ama yazısı yayımlanmayan da var paylaşımları sildirilenler de.

Bu çok üzücü ve özgürlükler adına da büyük bir kayıptır.

Ama unutulmamalıdır ki Bursaspor Camiası büyük bir camiadır. Her Bursasporlu da yeri geldiğinde armasının haklarını savunanların yanında durur.

Ve böylesi günlerde kim ne demiş, ne dememiş, kimler konuşmuş, kimler konuşmamış, kimler susmuş, neden susmuş hepsini görecek kadar da akıllıdır.

Ekmek derdinde olanları bir nebze anlıyorum da çoğu kişiyi daha iyi tanımış olduk.

Bazılarına suskunluğumuz saygımızdan, korkumuzdan değil, karıştırılmasın lütfen.