İznikspor Facebook sayfasından yapılan paylaşımda şu ifadelere yer verildi; Sezonun başında sampiyonluğa kurulmuş bir takım olarak lig başından beri bu yönde ilerleyerek hedeften hiç kopmayarak lig sonunda ise hedefimizi gerçekleştirip takımımızı direk bir üst lige çıkardık.

Sürekli verilen sözlere vaatlere ve seçim bahanesine tamam diyip para sorununu asla sahaya yansıtmadık. Play-off'u 2 hafta önceden garantiledik grup 1.si olarak Play off'lara kaldık. Play-off’ları da yine 1. bitirerek bir üst lige direk çıkmaya hak kazandık.

Play-off maçlarında diğer takımlar prim konuşurken biz Hak edişlerimizi alabilecek miyiz diye düşündük. Ama bunu hiç bir şekilde sahaya yansıtmayarak elimizden gelenin fazlasını yaptık. Takımımızı söz verdiğimiz gibi şampiyon yaptığımız halde bırakın şampiyonluk primini alacaklarımızı dahi alamadık.

Aramızda bu hafta sonu ve bu ay sonu askere gidecek olan, düğün yapacak olan, kredi borçları olan bir sürü arkadaşımız var. Ve bu arkadaşlarımızın tamamına yakını ev bakıyor, bu şartlarda geçinmeye çalışıyor. Takımca hepimiz mağdur olduk.

Bize play-off’lardan önce gelip tüm alacaklarımızın ödeneceği sözünü veren Yenişehir Belediye Başkanından ve Yenişehir Ak Parti ilçe Başkanından bu durum karşısında sessiz kalmamalarını ve mağduriyetimizi bir an önce gidermelerini bekliyoruz.

Yenişehir Belediyespor Futbolcuları