Son yönetimin dağılmasının ardından iyice kaosa sürüklenmesi beklenen Bursaspor, şehrin siyasi ve iş dünyası desteği sayesinde transfer yapabilecek duruma geldi.

Spor ve siyasetin iç içe olmasını hiçbir zaman istemesek bile, böylesi günlerde bu desteğin kimlerden gelmediği ve geldiği çok önemli.

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Sn. Alinur Aktaş'ın özverili çalışmalarını duymayan kalmadı. Sonuca bakacak olursak da başarılı bir çalışmayı bu dar zamanda yönettiği için teşekkürü hak ediyor.

Onunla beraber hareket eden herkese koskocaman bir teşekkür etmek, kendi adıma bir borç.

Dağılan yönetimin yaklaşımları ve aralarındaki kişisel husumetleri sebebiyle epey süredir aranın açık olmasının getirdiği soğukluğun yok sayılıp kolların sıvanması da çok değerli. O dönem için kim haklı kim haksız umrumda değildi, şimdi de değil; ben Bursaspor 'a bakarım demiştim, şimdi de öyle. Kimin Bursaspor'a faydası varsa onu alkışlamak bize yakışır.

Benim de zamanında duyduklarıma, okuduklarıma göre kızdığım zamanlar olmuştu Sn.Alinur Bey'e ama bu zamanda ortaya çıkıp da Bursaspor'a fayda sağlaması beni çok memnun etti.

Ben kızdığımda da yazarım, sevdiğimde de. İllaki duyguların sabitliğinde kalmak, eylemlerin başarısını gölgelememeli. Yazılanları da siyasi destek vermek adına algılamayın, ben devlet memuruyum, siyasi alkış da yapmam, taş da atmam. Tüm yazdıklarım insani.

YENİ OLUŞUM

Transfer yasağının kaldırılması ve yeni transferlerin yapılmasının ardından gözler hem saha içine hem de yakında yapılacak Olağanüstü Genel Kurul'a çevrildi.

Saha içi için beklentimiz ligde kalmak ama mucizeler olursa da saşırmam.

Aslolan ise seçilecek yeni yönetim.

Sn.Alinur Aktaş ve ekibinin, Bursa'da bu işi yürütebilecek bir yönetimin kurulabilmesi için de çaba sarf ediyor olması da inşallah fayda sağlar.

Yeni oluşumun işi bizi seneye Süper Lig'e çıkarmak olacak. Bu sene ligde kalmayı başarmak ve yaz dönemi transfer tahtasını açmak, iyi bir kadro mühendisliği ve sıkı bir destekle artık Süper Lig'e çıkmalıyız.

Hem gelecek yeni yönetim hem de bizler, yaşadığımız her seyden ders almışızdır inşallah.

Münferit taraftarlardan, tribün gruplarımıza, sosyal medyadan stadyumdaki her halimize kadar bizlerin de vaz geçmesi gereken bazı kalıp davranışlar ve yaklaşımlar var bence. Hepimiz daha dostane, daha faydacı olmalıyız. Doğruyu söylerken bile eleştirel dilimize dikkat etmeliyiz.

Yeni oluşumun doğru kurulabilmesi, hedefe göre yeni takım kurulabilmesi ve bu yolculukta taraftarın eskiden olduğu gibi tek yumruk olabilmesi çok önemli.

Birbirimizi sevelim ve sayalım. Birbirimizi sınıflandırmak, gruplandırmak bize değil, rakiplerimize yarıyor.

Biz BURSASPORLUYUZ; bize yakıştığını bildiğimiz her şeyi hatırlayalım ve daha da güzelini yapalım.

Saygılarımla.