Bazı maçları yorumlamak zor oluyor. Beraberlik golünü yediğinde  başka oluyor, beraberliği yakaladığında başka...

%79 isabet başarısı oranıyla 330 pas yapmışız Trabzon deplasmanında...

%51 oyuna hakim olmuşuz ve son dakikaya kadar da teslim olmamışız.

Golü bulamasaydık ne derdik?

Bursaspor olarak ligin 11.haftasında 7. beraberliğimizi aldık. 11 maçta sadece 2 yenilgi ile kendi rekorumuzu kırdık. 2 galibiyetle durumu düzelttik. Maçtan önce yayıncı kuruma konuşan Samet Hoca:  " Buradan 3 puan alırsak yukarılara oynarız." dedi. Ama öncesinde, rakipteki 1-2 kaliteli ayak bizde olsaydı, diyerek belki de yönetime ara dönem transfer süreci için mesaj gönderdi.

Ünal Hoca'nin oyuncu değişiklikleri bizim lehimize oldu.Samet hoca  da yerinde ve  zamanında doğru değişiklikler yaptı. Kaçırdığımız ya da onların kurtardığı pozisyonlar içimizi yaksa da takımımız baskıdan vazgeçmedi ve 87.dakikada golü bulduk. Sahadaki her oyuncumuz, elinden geleni yaptı ki bu durum biz BURSASPORLULAR için hayati önem taşır.Yenilsek de çok üzülmeyiz o zaman.

Ligte kötü takım yok. Biz de artık rakiplerimize göz dağı veren  pozisyona geldik ve armamızın ve adımızın geçtiği her yerde saygınlığımız artıyor. Bu kadronun mücadeleci olması bizi  rahatlatsa da uzun vadeli başarılar  için ara dönemde en az 2 tane kaliteli ayak bulmamız gerekiyor. Geçiş ve toparlanma sürecinde 7 yerli oyuncuyla sahaya çıkan Bursaspor, bu konuda da ligde rekor kırmıştır sanırım. Transfer dönemi için şimdiden belirlenmiş olduğunu umut ettiğimiz transferler de aramıza katıldığında, son iki sezonki ligin 2.yarılarındaki düşüşü yaşamayız diye umut ediyorum.

İç saha maçlarını doldurmalıyız beyler... Bu kadronun çapı belli, iyi niyetli,oynamak isteyen, kazanmak isteyen, hayalleri olan gençlerle dolu bir kadromuz var. Kıskanılacak durumda değiliz ama olmalıyız. Kadromuzda, formayı haketmeyen oyuncular yerine, aç ve yetenekli ayaklar bulursak, önümüz aydınlık olur.

Ligin kalburüstü takımlarıyla oynadık. FB'ye yenilgimiz VAR, BJK,GS ve TS ile berabere kaldık. Bundan sonra her rakip dişimize göre. İnşallah kazanarak devam  ederiz.

Saygılarımla...