Uzun bir girizgâh yapmam lazım çünķü kesin kaynaklardan aldığım duyumlar beni umutlandırdı.

Bursaspor'un düşmesinin ardından herkes başkanlık adaylığından kaçtı. Açıkça yazmak lazım, sebepleri kendilerini bağlar ama Bursa camiasına büyük özür borcu olanlar var.

Son zamana doğru Mesut Mestan ve Lemi Keskin ortaklığı ortaya çıktı ve bir hareketlilik yaşandı.

Notere koşan  130 üye ile bu ortaklığın Mesut Mestan adaylığına imzalar verildi.

Divana teslimde Lemi Bey'in listeden  çıkarıldığını ve Ali Ay'ın yönetiminden 3 yöneticinin olduğunu gören Bursasporlular çok saşırdı.

Sosyal medyadan manifesto yayımlayan Lemi Bey, sebep olarak Sayın Mestan'ın " Büyüklerimiz böyle istedi." cevabını aldığını deklare etti.

Sonraki süreçte Ali Ay'ın ekibinden olan yöneticiler, tepkiler üzerine listeden  çıktılar ve  resmiyette tek aday Mesut Mestan olarak kaldı. Bu zorlu süreçte Bursaspor'un başkanlığına aday bulamazken buna cesaret eden Sayın Mestan'ı can-ı gönülden tebrik ediyorum.

Taşın altina elini koydu.Bravo.

Bravo ama ilk kongrede 512 kişi katılım  gösterince görevine  başlayamadı.

Bu süreçte gündem, Ali Ay'ın ibrasına ve futbolcu satmak istemesine döndü.

Tek aday olduğu için kongre propagandası yürütmedi Sayın Mestan ve şartların zorluğundan dolayı ayrılacağı ile ilgili haberleri de yalanladı.

Bursaspor ile ilgili hiç bir projesinden de bahsetmedi. Görüşmeler yapıldığı ve  küçük ayrıntılar  dışında pek bir şey öğrenemedik.

Ödemeler en önemli gündemken mali kaynakların bulunduğu haberi bir türlü gelmedi.

İnşallah, cesaretle girdiği bu süreci, Bursaspor için hayırlara vesile olacak şekilde tamamlar. Kendisine naçizane başarılar diliyorum.

Gelelim başka gündeme. Kesin bilgi kaynaklarından öğrendiklerimize...

512'li kongre gününden sonra, tek aday olduğu kesinleşmiş olmasına rağmen Hayri Yazıcı'nın aday olacağı ile ilgili bir sürü haber ortaya çıktı. Tüzük açısından bu imkansız olduğu için geniş kitlede yankı getirmedi bu haberler. Ta ki kongre günü tüzük değişikliği yapılacağı duyumları ortaya çıkana kadar.

Öğrendiklerimden anladığım şu:

Kongreye kesinlikle katılımın  yoğun olması gerekiyor.

Tüzük değişikliği ile ilgili başvuru o gün yapılacak.

Bu değişiklik için onay vermeyenler otomatikman Sayın Mestan'ı başkan seçmiş olacaklar. Eğer tüzük degişikliğine onay verirlerse  de Hayri Bey'in başkan adaylığına kapıyı açmış olacaklar.

Yani başkanlık seçimini aslında tüzük  değişikliğini onaylarken yapmış olacaklar üyeler.

Hayri Bey, konumu ,mali durumu,çevresi ve ağırlığı açısından yeterliliğe fazlasıyla sahip birisi. 25 kişilik bir yönetimle mali açıdan da hazırlıklı biçimde gelecekmiş.(Yönetici sayısını arttırıyor)

Yönetim  listesindekilerin çoğunu tanımıyorum ama hepsi maddi destek sözünü vermiş  durumda. Hatta ne alâka diyeceksiniz ama Galatasaray'dan bile kadroda düşünülmeyen bazı oyuncular için F.Terim'den sözler bile alınmış. Bu sene Süper Lig'e çıkabilmek  için de TFF'ye gerekli ağırlığı da hiç şüphesiz koyacaktır.

Evet durum anlaşılmıştır.

Sayın Ersoy Sayitoğlu'na da ulaştım. Hayri Bey'in daha önce aday olması durumunda elbette desteklerdik ama olmadı.Tek aday Sayın  Mestan ve sonuna kadar da arkasındayız,dedi.

Benim adıma, her iki başkan adayını kıyaslamak düşmez.

Buna camia karar verecektir, ben Mesut Mestan'ı halâ cesaretinden dolayı tebrik ediyorum. Bursaspor için ugraşacağını biliyorum.Yönetim listesindeki değişiklik olayı olmasaydı çok daha yakışıklı olacaktı bu adaylık ama "büyükler istemedi" diyerek (Lemi Bey'in açıklamasına dayanarak) olayı kapattı.

Ben Bursaspor başkanından büyüğünü tanımam şahsen. Başkan olursa o büyüklerini dinlemeyi bırakır inşallah.

Evet...

Pazar günü tüzük değisikligine "evet" demek Hayri Yazıcı demek.

Tüzük değişikligine "hayır" demek, otomatikman Mesut Mestan demek... Olayın özeti bu.

Bursaspor için iyi olan olsun  diye dua ediyorum. Tüzükteki değişim  ihtimali seçenekleri arttıracağından, demokrasi adına tüzük değişikliğine ben "evet" diyorum.

Hangi başkanın Bursaspor'u bu girdaptan çıkaracağına inanıyorsanız ona oy verin. 1060 , 512 derken yeni doğacak  rakamımların hangisinde olacaksınız iyi düşünün...

Saygılarımla...