Sn.Banaz, Bursasporlular adına konuşacak değilim ancak benim gibi düşünen insanların çok olduğunu gözlemlediğimden emin olabilirsiniz.

Yiğidi öldür, hakkını yeme, demiş atalarımız.

Kişisel gelişiminiz ve birikimlerinizin başkanlık için yeterli olmadığı aşikarken, belediyeden gelebilecek desteklerin ihtimali üzerine, yıkılmak üzere olan kulübümüzün başına geçmenize sevinenlerden biriyim. Sevinenlerden biriyim derken, bir coşku içinde olmadığımdan emin olabilirsiniz.

Futbol kulüpleri, muhasebeler üzerine kurulu değildir. Bu eğlence sektöründe asıl değerli olan sportif başarıların varlığıdır. Bizler gibi arma sevdalıları bu duruma eğlence sektörü gibi değil, hayatının en ortasına koyarak yaşarız ve armayı temsil eden her kimse, oturduğu koltuğun manevi değerine saygı duyarak, destek vererek başlarız yola her kongre sonrası... Deriz ki başkan başarılı olursa, kulüp de başarılı olacaktır.

Siz ve ekibiniz, tüm temiz duygularla bu işe sarıldığınızda da sizleri manen ve madden desteklemek adına her türlü katkıyı sağlamaya çalışan bir sürü taraftar oldu.

Borç yükünü, alacaklıların baskısını, camianın bölünmüşlüğünü, sanayinin şehri yalnız bırakmasını ... bile bile bu göreve soyunan insanlara destek vermek her arma sevdalısının vazifesidir zaten.

Ligden düşmeyi hiç beklemiyorduk. Bandırma'ya bile çok büyük endişeler taşımadan gittik ama büyük bir yıkıma uğradık. Başkanı olduğunuz kulübümüz bir alt kategoriye düştü. Kongre kararları aldınız, varsa göreve talip olan biz bırakmaya razıyız dediniz; kimse çıkmadı, bırakmadınız ve göreve devam ettiniz. Cesurca bir karardı ancak hiç ders almamışçasına, sadece borçların ödeme planlarıyla uğraştınız sanki ve sahalarda olan bitenlere, eksiklerimize bir türlü neşter vuramadınız ve ucuz etin yahnisi pek oldu, her şey için geç oldu ve az kalsın bu ligden de düşecektik.

Bizim çapımız dar, sesimizin ekosu yok, münferit taraftarlar çok çığlıklar attı görülen, süren yanlışlara ama duymadınız, sosyal medya denen, her türlü oyunun döndüğü yerlerden gelen ergen küfürlere taktınız kafayı. Sandınız ki herkes aynı ama gerçek Bursasporlular her şeyi içlerine ata ata sizlere sitemlerini dile getirdiler, siz ve etrafınizdakiler duymadınız, siyaset olmasa bile eleştirilere siyasal baktınız.

Oysa ki münferit sevdalılar hep başarılı olun istediler çünkü sizin başarılı hamleleriniz kulübümüze yansıyacaktı. Ülkenin siyasi gündemine oturduk, haftalarca taraftarsız kaldık ve gidişat belli olunca değişti hoca, geç oldu her şey çoook geç...

Elbette muhalifleriniz olacaktır o mevkilerde; olayın doğası bu. Efendi karakteriniz, duruşunuz, belli bir seviyede durma isteğiniz... hepsine saygı duyuyorum ama karar almaya gelince takındığınız tavırlar; "biz ve bizden olanlar" yaklaşımınız, ortak paydadan çoktan kopmuş camiayı iyice dağıttı zaten.

Başarılı olamadınız...

Keşke olsaydınız...

Ama sizleri hem destekleyen hem de eleştiren, hakaretvari tek harf yazmayan, söylemeyen insanları, sizleri küfürle, hakaretle eleştirenlerle bir kefeye koyup topluca sitem ettiğiniz açıklamalarınızdan dolayı size sitem ediyorum.

 Sizden önce görev yapan insanlara da her zaman eleştiriler geldi. Kimi doğru kimi yanlış eleştirdi ancak hakaret edenlerle eleştirenleri hiç biri sizin gibi bir kefeye koymadı.

 Hep duyduk ki çok dürüst insanmışsınız, çalmamış çırpmamışsınız; Allah razı olsun, bu da size yeter. Yapamadı deriz ama çaldı gitti demeyiz,bu da kıymetlidir inanın ama özgürce karar verebileceğiniz işler çıkarsa karşınıza, inşallah daha başarılı olursunuz.

 Sizi hiç sevmedim ama hiç de nefret etmedim.

Tanısam belki çok sevecek belki nefret edecektim. Sizi sadece koltuğunuzdaki icraatlerinizle değerlendirdim ve başarısız buldum. Haklı olduğunuz çok konu olsa da futbol sonuç oyunu...

Size sonraki vazifelerinizde başarılar dilerim. Bundan sonra Bursaspor'un koltuğuna kim oturacak bilmiyorum ama aynı sizde olduğu gibi destekleyecek ve eleştireceğiz. Umarım sizler de armaya desteğinize her daim devam edersiniz.

 Saygılarımla...