16 Ağustos 2021'de yollarımız ayrılmıştı Mustafa Er ile.

Ligin ilk maçı sonrası göreve yeni gelen yönetimin yaklaşımları sebebiyle ayrıldığını ifade eden Mustafa Er, ben bu yazıyı kaleme aldığımda, büyük ölçüde yeniden göreve başlayacağı haberleriyle yine gündemimizde.

Geriye dönüp baktığımızda bu hale geleceğimizi kimileri tahmin ediyor, kimileri ihtimal bile vermiyordu.

Ancak Mustafa Er sonrası bir türlü dikiş tutturamadı Bursaspor. Kurulan kadroyla hangi hoca gelse başarılı olamadı.

Keza ligin en maliyetli kadrosu kurulmuştu. Bir önceki sezon umut veren gençlerin sağı solu desteklenecekken, bir sürü oyuncu ansızın doluverdi Özlüce'ye.

Bildiğiniz gibi transferlerin çoğu beceriksiz çıktı ve bir türlü başarı çıtasını yüksekte tutamadık.

Bu başarısızlık yönetimi de götürdü ama ardında daha büyük bir enkaz bırakarak.

Kimseler sahip çıkmayınca, siyasi destek kaçınılmaz oldu ve yeniden bir yönetim oluşturuldu. (İnşallah çok başarılı olurlar.) Borç batağının en dibinde yine de maddi destekler bulup, oyunculara ödemeler yaptılar ama gel gelelim ne yeni sportif direktör ne yeni teknik direktör ne de ara dönemde gelen yeni oyuncular, derdimize derman oldular. Ligin dibine demir attık. Üstelik 2 maçta 9 kişi kalan rakiplerin avantajı elimize geçmişken, rakipler can havliyle puan toplarken biz avcumuzu yaladık.

Çaresiz kaldık ve yine öze dönme zaruri oldu ve evladımız Mustafa Er'e gittik . Adamın bizden çekeceği varmış. Düşersen birgün dara hemen Mustafa Er'i ara.

Göreve başlarsa (ben bu yazıyı yazarken resmi açıklama gelmemişti daha) ilk neşteri sanırım kadroya vuracaktır ama zaten sayıca az olan kadroda onun da elini kolunu bağlayacak sıkıntılar, yapmak istemediği tercihler olacaktır.

Muhtemelen altyapıdan yetişen gençlerin şansı artacaktır. Antrenmanlardaki kişisel dengeler değişecektir. Oyunculara yükleyeceği bireysel sorumluluklar ve aşılayacağı mental dokunuşlarla takımın canlanacağına inanıyorum.

Belli kapasitesi olan oyuncuların kısa zamanda kalitesi artmasa da sahadaki mücadelesi artacaktır.

Yabancı oyuncular ile ilgili tasarruflarını da merak etmiyor değilim. Sözleşmelerinde oynayacakları maç sayısı ile ilgili bir kısıtlama yoksa eğer hiçbirinin gözünün yaşına bakmaz çeker kulübeye. İşi zor.

Yeni yönetim, eski yönetimden kalan her platformu temizlemiş oldu. Kalan borçlarla cebelleşirken yeniden bir yapılanmaya girdi. İnşallah bu tutar.

Mustafa Er'e canı gönülden başarılar diliyorum. Açıkçası entübe olmuş umutlarım, bir nebze de olsa bu haberle canlandı. Hele ki galibiyetler gelirse ardı ardına "üzülerek" ligde kaldığımıza "sevineceğim."

Bizlere düşen belli.

Hem sanalda hem de tribünde bu yükü omuzlamalı ve verebileceğimiz tüm desteği vermeliyiz.

Olmaz ya, Mustafa Er göreve başlamazsa, bu yazıyı okumamış sayarsınız :)

Saygılarımla...