Divan Başkanı'nın katılmadığı, kendisi yokken kulüp başkanının seçildiği bir kongreyi ilk defa görmüş olduk bugün...

Katılımın az olduğu bir kongre daha geride kaldı ve Sn.Recep Günay Bursaspor'un yeni başkanı oldu.

Edebiyata gerek yok; önemli noktalara değinip yazımı sonlandıracağım. Yorumlamak zor olduğu için sadece anlayabildiğim,gözlemleyebildiğim kadarıyla olanlardan bahsedeceğim, yorumlamak sizlere kalmış.

Sn. Recep Günay, aday olmadığı takdirde kulübün kayyuma kalmayacağını, tam aksine yönetimsizlik gerekçesiyle fesih olacağını, bu sebeple Bursaspor yok olmasın diye bu taşın altına elini koyduğunu ifade etti. Siyasetiyle, iş dünyasıyla, şehrin ileri gelenleriyle birlikte bir adayın etrafında toplanılmasının gerektiğini ve hemen kongre ilan ederek koltuğu devredeceğini, Bursaspor'u yönetmeye değil, 1 kongre daha elde etmeye geldik dedi... Aklımda kalanlar bunlar, zaten günlerdir basından da benzer açıklamaları okumuşsunuzdur.

Yeni yönetimin oylanmasından hemen önce ise Sn.Ertuğ Toker bir dilekçeyi kongre divanına sundu ve okunmasını istedi. Divanın okuduğu dilekçenin içeriği ise şöyleydi:

2 hafta önce ertelenen kongre için toplanan imzalar aynen getirilmiş ve üzeri tamamlanarak bu kongreye adaylık başvurusu yapılmıştır, bu sebeple Sn.Recep Günay'ın adaylığı geçersizdir.Dolayısıyla Kulüp Divan Kurulu eksik ya da hatalı işlem yapmıştır, bu kongre geçersizdir. Özetle -teknik maddeler de okundu dilekçede - Sn.Recep Günay'ın adaylığı geçersizdir. Ayrıca istifa etmeyen bir yönetim kurulu üyesi olduğu için kulübün fesih edilmesinin söz konusu olmadığı, 30 gün içerisinde yeni kongre ilan edilebileceği belirtildi.

Bu gerginlikte kongre divanı önce bu dilekçenin kabulünü oylayacaktı ancak oradaki Kulüp Divan Kurulu üyeleri, yaptıkları işlemlerde hata olmadığını ve oylamaya geçilmesini istediler. Dernekler Masası'na bile danışıldığını, bugün bir işlem yapılamayacağını ve mahkeme yolunun açık olduğunu belirttiler ve sonrasında açık oylama hızlıca yapıldı ve yeni başkan ve yönetim oy çokluğu ile bazı kurullar da oy birliği ile seçildi.

Bu itirazlar sırasında Sn.Günay kızarak kongreyi terketmişti ve kendisi yokkan gıyabında oylama yapıldı.

Yeni başkan ve yönetimin toplu fotoğrafı olmadan da kongre sona erdi.

Bazı harcamaların usulsüz yapıldığı ve kulüp tüzel kişiliğiyle mahkemeye gitme yetkisi istenecek olan ve 15.madde olarak gündeme alınan madde de görüşülemedi. Sn. Günay bu dilekçeyi vermişti ancak kendisi terk ettiği için konuşmaya gelemedi.

İşte olan biten bu. Eksiği vardır, fazlası yoktur. Gördüğüm, duyduğum gelişmeler bunlar.

Bundan sonra şehir, Sn.Günay'ın çağrısına cevap verir mi vermez mi siz okuyucularımın takdirine bırakıyorum.

Bursaspor nereye gidiyor belli...

Bu gidiş durdurulabilecek mi ya da en azından yavaşlatılabilecek mi bilemiyorum. Şehir aday çıkarmazsa, Sn. Günay kulübü nasıl yönetecek, nereye kadar yönetecek garip bir muamma...

 Yönetmeye gelmedik diyen bir başkanı, yönetmesi için seçtik.

Büyük bir fedakarlıkla bu sorumluluğu üstlenen başkana ve yönetimine başarılar diliyorum.

Kongrenin geçersizliği ile ilgili dava açılırsa hukuksal zemindeki sonuçlarını merakla bekliyor olacağım.

Şehir, vazgeçti Bursaspor'dan... Bu dakikadan sonra destek vereceğine inanmıyorum. Bizi bekleyen güzel günler yok gibi geliyor bana...

Sonumuz hayrolsun...

Görev alan herkes inşallah çoook başarılı olur da Bursaspor'umuza faydası olur.

Saygılarımla...