İnstagram kullanıcıları gönderilerine gelen beğeni sayılarını gizleyip gizlememek konusunda seçim yapabilecek. Peki instagram beğeniler nasıl gizlenir? instagram beğeni sayısı gizleme nasıl yapılır gibi sorulara yanıt arayan sosyal medya kullanıcıları için, instagramda beğeni sayısını gizleme, instagram izlenme sayısı gizleme ve instagram beğeni sayısı kapama nasıl açılır veya kapanırı sizler için derledik.

Instagram'ın bugün yayınlanan güncellemesi ile birlikte plaftormda kullanıcılara daha fazla özgürlük tanındı diyebiliriz. Kullanıcılar artık hem başka insanların gönderilerinin beğenme sayılarını hem de kendi gönderilerine gelen beğenileri gizleme şansına sahip.

Paylaştığınız bir gönderinin beğeni ve izlenme sayısını gizlemek için, gönderiyi paylaştıktan sonra, gönderinin ayarlarına gittğiniz zaman menüde 'Beğenme Sayısını Gizle' seçeniğini göreceksiniz.

Peki instagram beğeni gizleme nasıl yapılır?

İnstagrma uygulamasında Ayarlar kısmından Gizlilik bölümünü açıyorsunuz.

Gizlilik bölümünü açtığınızda Gönderiler kısmına giriş yapın.

Gönderiler kısmında Beğenme ve Görüntüleme sayılarını gizle tikini, açıp veya kapatabiliceksiniz. İnstagram bu özelliği, bugünkü güncelleme ile  tüm kullanıcılarına sundu.