Müsabakadan 72-86'lik skorla galip ayrılan Bursaspor, gruptaki 6. sıra yarışında önemli bir avantaj elde etti.

Bu sonuçla Frutti Extra Bursaspor gruptaki 8. galibiyetini elde ederken ratiopharm Ulm ise 10. kez mağlup oldu.

Karşılaşmaya Andrew Andrews ve Dave Dudzinski ikilisini hücumda aktif kullanarak başlayan Bursaspor, rakibin önemli skor tehdidi Semaj Christon'ı da Onuralp Bitim'le durdurunca erkenden farkı çift hanelere çıkardı. Ev sahibi her ne kadar geçiş hücumlarıyla Christon'ı devreye sokmuş olsa da çeyrek boyunca hücumda fırtına gibi esen temsilcimiz, ilk çeyreği rahat şekilde önde geçti.

İkinci çeyreğe de doğru hücum ederek başlayan temsilcimiz, boş dış atışlardan isabet bulmakta zorlanınca ilk bölümde skor üretmekte zorlandı. Bu bölümde boyalı alanı daha aktif kullanan Ulm, farkı azaltmaya başladı. Periyodun devamında Derek Needham ve Kevarrius Hayes'in etkili oyunuyla üstünlüğünü koruyan Bursaspor, soyunma odasına rahat şekilde önde gitti.

Üçüncü çeyrekte de boyalı alanda Kevarrius Hayes'i etkili kullanan temsilcimiz, farkı 20'lerin üstüne çıkarmayı başardı. Çeyreğin devamında Jaron Blossomgame'in üçlükleriyle hücumda etkili olan Ulm, karşılaşmanın final periyoduna girilirken farkı 17'ye indirdi.

Karşılaşmanın karar periyoduna da Blossomgame ve Christon'ın etkili performansıyla başlayan ev sahibi, farkı daha da azaltmaya başladı. Bu noktadan sonra Andrew Andrews ve Derek Needham önderliğinde reaksiyon veren Bursaspor, farkı yeniden 20'ye kadar çıkardı. Son anlarda da kontrolü elden bırakmayan temsilcimiz, deplasmanda fazlasıyla değerli bir zafer elde etti.

ratiopharm Ulm'da Semaj Christon 20 sayı, 4 asist; Jaron Blossomgame 14 sayı, 8 ribaund; Nicolas Bretzel 10 sayı, 4 ribaundla oynadı.

Frutti Extra Bursaspor'da ise Kevarrius Hayes 25 sayı, 9 ribaund; Andrew Andrews 8 sayı, 2 ribaund, 10 asist; Dave Dudzinski 14 sayı, 4 ribaund, 2 asistle mücadele etti.

Çeyrek Skorları:

çeyrek: 15-32

çeyrek: 34-53

çeyrek: 54-71

çeyrek: 72-86