Geride bırakmalıyız... Tamam söyleyeceklerimizi söyledik, anlayan varsa, bir şeyler değişecektir.

Alanya maçı Başakşehir maçından daha önemli...

Ligin ilk yarısında, ilk 6 haftada puan topladığımız takımlarla yeniden mücadeleye gireceğiz. Ligde bizden yukarıda olanlardan puan toplayamadık çoğunlukla ama sezon başında Alanya, Y.Malatya ve Akhisar'dan puan toplayıp, düşme psikolojisinden yeni çıkmaya çalışan taraftara bir nebze moral olmuştu.

O zamanda Başakşehir'e puan kaybetmiştik,BJK'ye ve GS'ye olduğu gibi.

Ama aradaki maçlarda aldığımız puanlar bizi diri tutmuştu. Şimdi de yine bir Alanya maçı var ve bence bizi diriltecek maç bu maç.

Sosyal medyadan eleştirmeye son verelim...

Sosyal medyayı etkin kullanan bir taraftar kitlemiz var.

Yenilgiler sonrası yönetime,hocaya, oyunculara kimi bulursak üslûplu, üslûpsuz eleştiriyoruz.

Tamam, üzüntümüzü ve kızgınlığımızı bir nebze azaltıyor belki bu durum ama artık geride bırakmalı ve aynı platformlarda dişimizi sıkarak, bardağın dolu tarafından bakarak, olumlu yorumlarla, olumlu hava oluşturmaya çalışmalıyız. Eleştirilere son verelim derken, eleştiri yapmayalım anlamı çıkaranlar; size nefes tüketmeyeceğim.

Köşe yazarları biraz haddini bilmeli...

Akil kişi olduklarını zanneden ve tüm taraftar adına konuştuğunu düşünen bazı dalkavuklar, sözlerinin, kitleler üzerindeki etkilerini ya bilmiyorlar ya da biliyorlar ve bu kaosu istiyorlar demektir ki o zaman haindirler işte. Kalem, kuvvetlidir. Dikkatli kullanmak gerekir.

Eleştirirken dozu ayarlamadığımızda bazı negatif oluşumları tetiklemiş oluyoruz.

O gitsin, bu defolsun vb. yazıyoruz ama yerinde oluşacak boşlukları nasıl dolduracağımızı yazmıyoruz. Olmuyor işte o zaman...

Alanya maçını kazanabiliriz...

Neden kazanmayalım?

Hoca, her maç sonu mağlubiyetin sebebi olarak futbolcuları bizim önümüze atıyor, hayal kırıklığı yaşadığını anlatıyor ya, bunu bir an önce bırakmalı. Bu açıklamaları dinleyen oyuncuların, antrenmanda hocaya ne gözle baktığını tahmin edebiliyorum. Fransız çalıştırıcının bunu hesaba katmayışını anlayamıyorum. Birlik beraberlik önce takımın içinde başlayacak ki taraftar onların etrafında kenetlensin.

Alanya'dan 3 puanla döneceğimize inanıyorum ben.

Oyuncularımıza, hocamıza ve yönetimimize güveniyorum.

Bunları da dişimi sıka sıka yazıyorum.Size tavsiye ettiğimi kendim yapıyorum. Sosyal medya hesaplarımdan da sürekli bu güvenimi dile getireceğim. Arkamda kaç kişi toplanıyor diye bakmadan, kaç beğeni almışım diye düşünmeden, samimice destekleyeceğim.

Biz desteklemezsek Bursasporumuzu kim destekleyecek???

Bu sorunun cevabını cefakar taraftarımız zaten biliyor da yeni yetmeler anlamıyor. Derdiniz kupalarsa İstanbul aha orada!

Saygılarımla...