Yıldırım Belediyesi tarafından ilçeyekazandırılacak olan Siteler ve Samanlı halı sahaları tamamlanma aşamasınagelirken, Demetevler’de yapılacak olan spor tesisinin ise yüzde 50’sitamamlandı. Açılış için gün sayan Siteler ve Samanlı halı sahaları bin 836metrelik halı sahalarının yanı sıra, soyunma odaları ve ortak kullanımalanlarından oluşurken, Demetevler spor tesisi ise bin 200 metrekarelik halısaha ve 300 metrekare kullanım alanına sahip iki katlı sosyal tesisten meydanageliyor.

YB (5)-6

ÖNCELİK GENÇLERİN

Yıldırım’ın Türkiye’nin birçok ilçesinintoplam nüfusundan fazla genç nüfusa sahip olduğunu hatırlatan Yıldırım BelediyeBaşkanı Oktay Yılmaz, temel önceliklerinin çocuk ve gençlerin beklentilerinikarşılayacak projeler olduğunu vurguladı. Gençlerin, sağlıklı ve donanımlı bireyler olarak yetişmesine katkısağladıklarını dile getiren Başkan Yılmaz, “Bu hedefimiz doğrultusundaTürkiye’nin en büyük spor komplekslerinden birisini Yıldırım’akazandırdık.  Başta Mümine Şeremet UyumayanKütüphanesi olmak üzere Yıldırım’a kazandırdığımız kütüphanelerimiz yüz binlercegencimizi ağırladık.  Yıldırım’ın farklıbölgelerinde gençlik merkezlerimiz hizmet veriyor” dedi.

YB (2)-6

YÜZDE 50’Sİ TAMAMLANDI

Akçağlayan, Beyazıt, Değirmenlikızık veYiğitler mahallelerine kazandırılan halı sahalardan sonra şimdi de Siteler veSamanlı halı sahalarını tamamladıklarını belirten Yılmaz, “Demetevlermahallemizdeki spor tesisinin ise yüzde 50’sini tamamladık. Kısa süreiçerisinde hizmete açacağız. Biz çocuklarımızın ve gençlerimizin en az bir dilbilen, bir spor dalında aktif olan, becerileri gelişmiş ufukları açık, milli vemanevi değerleri özümsemiş bireyler olarak yetişmesini istiyoruz. Buna katkısağlamak adına da gençlerimizin istifade edebileceği tesisler, etkinliklerdüzenliyoruz” diye konuştu.

Editör: Haber Merkezi