Türkiye Spor Yazarları Derneği (TSYD) Ankara Şubesi Yönetim Kurulu, Türkiye’yi derinden üzen yangın yaralarını sarmak için adım atacak. TSYD Ankara Şubesi adına, 7 Ağustos’ta MKE Ankaragücü ile Gençlerbirliği arasında oynanacak Geleneksel Ankara TSYD Kupası’nın geliriyle 1963 adet fidan bağışında bulunacak.

TARAFTARIN ALDIĞI HER BİLET NEFESE DÖNÜŞECEK

Ankara Emniyet Müdürlüğü Spor Şube Müdürlüğü’nün de destek verdiği kampanyayla ilgili bilgi veren TSYD Ankara Şube Başkanı Ercan Ata, ”Taraftarların aldığı her bilet nefese dönüşecek. Yangın felaketi hepimizi derinden yaraladı, ciğerimizi yaktı. Binlerce dönüm ormanlık alan, ağaçlar, bitki örtüsü küle döndü. Hiçbir şey canlılarıyla yok olan ormanları geri getiremez ama bir an önce fidan dikerek doğayı yeniden canlandırmaya başlamalıyız.” İfadelerini kullandı.

“GELECEĞE YEŞİL BİR ÜLKE BIRAKMAK İÇİN ATILAN HER ADIMA DESTEK OLACAĞIZ”

İlk etapta yangın bölgelerine TSYD Ankara Şubesi’nin kuruluş tarihini temsilen toplamda 1963 fidan desteği vereceklerinin altını çizen Başkan Ata, “Gün, birlik günüdür. Türk insanının geninde yardımseverlik, destek olmak vardır. Bir olup yaralarımızı daha hızlı sarmak ve geleceğe yeniden yeşil bir ülke bırakmak için atılan her adıma destek olacağız. Yönetim kurulumuzun kararıyla, yangından etkilenen bölgelere ilk etapta, TSYD Ankara Şubemizin kuruluş tarihini temsilen toplam 1963 fidan desteği vereceğiz” dedi.