İlk maçı set vermeden kazanan sultanlar, rövanş maçında rahat bir şekilde Belçika'nın Asterix Kieldrech takımını eleyip yarı finale yükseldi. 

Büyükşehir belediye Başkanı Recep Altepe'nin ve Belediyespor Kulüp Yöneticilerinin ilk setinde, Sultanlar ard arda aldığı sayılarla başladı. Maçta ağırlığını hissettiren yeşil-beyazlılar ilk teknik molaya 8-3 önde girdi. Teknik molanın ardından hücumda daha agresif olan Belçika temsilcisine karşı, savunmada başarılı işler çıkaran Büyükşehirin Sultanları tecrübeli smaçları ile de sayılar bulmasıyla ikinci teknik molaya 16-8 önde girerek rakibi ile arasındaki farkı iyice açtı. Bu molanın ardından da daha rahat oyun sergileyen Bursa Büyükşehir Belediyespor Kulübü mental olarak düşen rakibine çok fazla sayı şansı tanımadı ve ilk seti 25-17 kazanmayı bildi. (1-0)

İkinci sete daha etkili başlayan taraf Belçika temislcisi Asterix Kieldrecht oldu. Bursa ekibinin sert smaçlarına ve etkili bloklarlar karşılık veren Belçika temsilcisi ikinci teknik molanın ilk teknik molasına 8-6 önde girdi. Özellikle blokların arkasına Trbet atılan toplarda çaresiz kalan Bursa Büyükşehir Belediyespor Kulübü ikinci teknik molaya da 16-14 geride girdi. Teknik mola sonrası da savunmada zaaf veren Bursa Büyükşehir Belediyespor Kulübü seti 25-16 kaybetti ve setlerde Belçika temsilcisi skoru eşitlemiş oldu. (1-1)

Her iki takımda performansının daha yukarıya taşıdığı üçüncü set uzun rallilere sahne oldu. Maçı izleyenlere büyük keyif veren üçüncü sette yeşil-beyazlılar geriye düşse de ilk teknik molayı 8-6 ikinci teknik molayı da 18-16geçmeyi başarırken. İkinci teknik molanın ardından gardı iyice düşen Belçika temislcisi  Asterix Kieldrect’e karşı yeşil-beyazlıların Jelena, İpek, Birgül  gibi smaçları tecrübesini ortaya koyarak seti 25-18 almasını bildi seti 2-1’e getirerek de maç bitmeden yarı finali garantilemiş oldu.

Bir üst tura çıkmayı garantilemenin vermiş olduğu rahatlıkla oynayan Bursa Büyükşehir Belediyespor kulübü maçın dördüncü setine Frauke-Cansu ve Buse-Aylin değişiklikleri ile başladı. Belçika temsilcisinin daha önde olduğu son ve teknik molalara 8-7 ve 16-13 önde girdiği son sette tekrar geri dönüş yapan yeşil-beyazlılar  bu seti de 25-22 alarak maçı da 3-1 kazandı ve adını yarı finale yazdırdı.