Takım olarak geliştiğimizi belirten Samet Aybaba şunları söyledi "Son 3 hafta futbol adına iyi şeyler var, galibiyetler var. Çok girdiğimiz pozisyon var, takım olarak gelişiyoruz diye bahsediyorduk, gelişmeye hızlı bir şekilde de başladık. Oyuncularımızın coşkuları iyi, performansları iyi. Tabii bu keyifli iş seyirciyi çekiyor, kafadaki tüm kara bulutları dağıtıyor. Futbol şehrine yakışır bir takım haline geliyor. Bunların hepsi birer artı. Şimdi önümüzde zor bir maçımız var. Trabzonspor kaliteli oyuncuları çok fazla olan bir takım. Zaman zaman çok iyi oynuyorlar, biz bu performansımızın altına inmeyi hiç düşünmüyoruz. Oyuncularımızla hep bunu konuşuyoruz, madem ki bunları yapabiliyoruz, devam ettirelim. Önümüzde 7 maçımız kaldı. Bu performansı sergileyelim ve takımı puan olarak da yukarıda yerlere getirelim. Hazırız, iyi çalıştık. Bazı oyuncularımızda yorgunluklar var onları dinlendiriyoruz, maç saatine kadar hepsi hazır olur. Oyuncularımızın bazıları yine keyifli, sıkıntıları yok. Bazıları da üzülüyor ama futbolun içerisinde bunlar var. Oyuncuların hepsini aynı çizgide tutamıyorsunuz, dünyada var bu sadece bizde değil. Gerçekten 1461 Trabzon maçının neden böyle olduğuna dair içinde sıkıntı yaşayan oyuncularımız da var."

Sakatlığı bulunan golcümü Sakho ile ilgili konuşan Aybaba şunları söyledi "Sakho’yu bugün deniyorlar, bakacaklar. Hazırsa bize verecekler, değilse 11 içerisinde bir kişi çıkıyor. Oyuncularımız iyi olsun istiyoruz, hepsi hazır olsun, içinden tercih etme şansımız olsun ama olmuyor maalesef. Olmayınca takım içerisinden bir oyuncuyu orada oynatacağız"

8’de 8 hedefleri ile ilgili yöneltilen soruya ise Aybaba şu yanıtı verdi "Niye yenmeyelim dedim, eğer bunu bir hedef olarak önümüze koyarsak her maça aynı ciddiyetle bakarsak ki oluyor demek ki. Devam ettirebiliriz kalan 7 maçın hepsini kazanabiliriz. Çünkü fikstürümüz de bize döndü, avantajlı bir fikstürümüz var. O yüzden neden olmasın? Biz hala oradayız. Takımımız son 3 maçta performansını devam ettirirse neden 10 maça çıkmasın bu, kalan 7 maç ile birlikte. Eğer bu maçı da kazanırsak tribünlerimiz de daha coşkulu kalabalık olacaktır."

Vergini’nin performansı işe ilgili yöneltilen soruya ise Aybaba şu cevabı verdi. "Biz oyuncularımızla çalışıyoruz, yukarıya doğru performans gösteren herkes bizim oyuncumuz olma hakkını kazanıyor. Biz başka bir şeye bakmıyoruz, o nedenle buradaki her oyuncumuzun oynama şansı var. Vergini çok kötü bir performans gösterdi ama bir maçtır. Hemen değerlendirip karar vermemek lazım, bakacağız. O da bizim oyuncumuz, devam eden sözleşmesi var. Eğer takıma uygunsa devam ederiz. Ona yine şans vereceğiz tabii ki, her oyuncumuza öyle yapacağız ama tabii bazı oyuncularımız bu performanslarıyla bizden biraz uzaklaşıyor. Bazı oyuncularımız beklentilerimiz altında kalıyor, böyle profesyonel bir işte de performansı düşüşte olan oyuncuları dinlendirirsiniz. Çok basittir. Bazı oyuncuların performansı iyi değil. Takım bütünlüğü ile ilgili çalışmalar yapıyoruz. Her maç zor."