Bursaspor Kulübü Başkanı Recep Günay, Ali Ay’ın adaylık açıklaması ve camiada yükselen olağanüstü kongre çağrılarına, “Ben kişileri değil kurumları Bursaspor’a sahip çıkmaya davet ettim. Tüm şehrin arkasında duracağı bir yönetim ortaya çıkarsa sözümün arkasındayım, hemen kongre kararı alırız” yanıtını verdi.

Başkan Günay, son günlerde yaşanan gelişmeler üzerine şunları söyledi: “Ben tüm konuşmalarımda kişileri değil kurumları göreve çağırdım. Bursaspor’u bu yükün altından ancak kurumlar kaldırabilir. BTSOBursa Valiliği ve belediyelerimizin desteklediği bir oluşum olursa verdiğim sözümün arkasımdayım. Onları sırtımızda taşıyacağımı bir kez daha söylüyorum.”

ÇİÇEKLE KARŞILARIZ

Her hangi bir şahsa söz vermediğini böyle bir yetkisinin de olmadığını belirten Başkan Recep Günay, “Tekrar söylüyorum; kişileri değil kurumları göreve davet ettik. Bugün Ticaret ve Sanayi Odası bir aday çıkardığı an kapıda çiçekle karşılarız. Bursaspor’u kurtarabilecek tek yok kurumlardır. BTSO isterse Bursaspor’un borcunu 1 haftada kaldırabilir. Onlar için kadar büyük rakam değil ama kişiler için büyük rakam. Bu borçların başka türlü kapanması imkansız.

Yine valilik bir hafta kampanya yapsa Bursaspor’un hiçbir sorunu kalmaz. Kim bunlara hayır diyebilir? Bursaspor’da bir güven eksikliği var. Bursa’yı yöneten bu kurumlar bir oluşumla göreve gelirse kimse onlara hayır demez, gönülden destek verilir. Biz de Bursaspor yönetimini olarak hemen kararımızı alırız.”

Kaynak: Olay

Editör: Haber Merkezi