Yeni tüzükle ilgili de konuşan Başkan Recep Günay, Sportif AŞ’nin olması gerektiğini ancak kesinlikle tek kişiye müsaade etmeyeceğini belirtti.

Günay, “Ömer Keskin kardeşimiz bayağı emek vermiş. Yasal ve hukuki yönden güzel bir tüzük yapmışlar. 4 maddede anlaşamadık, asla ve asla şirket olarak tek kişiye müsaade etmem dedim. Bu kulüp, kimsenin malı olamaz. Sportif AŞ’ye kimse karşı gelmez. Olmalı da zeten. Ama dernek statüsü altında AŞ olmalı. Kulüp yine kimsenin malı olmayacak. Bu kulübe, Bursaspor’u gönülden seven bir hukuk kurulu lazım. Bu konuda da anlaştık” ifadelerini kullandı.

1 milyon satarsak tahtayı açacağız

300 TL’den satışa çıkardıkları hatıra formasında hedefin 1 milyon adet satmak olduğunu ve buradan gelecek parayla tahtayı açmak istediklerini söyleyen Recep Günay, “4 milyon nüfuslu Bursa’nın 4’te 1’i forma alsa diye düşündük. 1 milyon hedefine ulaşırsak o parayla tahtayı açacağız. Herkes tahta açılsın diyor, gelin birer tane forma alın tahtayı açalım. En garanti yol bu. Sevindiğim olaylar oldu. Bursaspor’la hiç alakası olmayan insanlar kulübe gelip forma aldılar. Bursa’da 1 milyon forma satılmıyorsa o zaman konuşulacak pek bir şey yok” dedi.

Kaynak: Olay

Editör: Haber Merkezi