Başkan Recep GünayBursaspor’un FIFA’lık dosyalarıyla ilgili olarak da, “Tedbir kararı aldıramazsak 3 puan, 6 puan silme cezası tehdidi var. Bizim dönemimizden değil. Geçmiş dönemlerden kalan sorunlar. Bunlarla mücadele etmemiz lazım. İç kavgayı bırakmamız lazım. Bizi sevmesinler. Bu mücadelede bizi desteklesinler. Bu kulübü kurtaralım, yaşatalım. Sonra kimin ne hesabı varsa görsün. Eğer yaşatamazsak geç kaldıktan sonra keşkeler hiçbir şeyi geri döndürmüyor.

Kurtuluş Savaşı’nda nasıl herkes kardeş oldu, bu vatanı kurtardık. Gelin Bursaspor’un kurtuluşu için beraber olalım” diye konuştu. Günay ayrıca, CAS’tan transfer yasağı gelebilecek birkaç dosya olduğunu da sözlerine ekledi.

YÜZDE 10 TEMİNAT İSTİYORLAR

CAS’a giden TFF yetkilileriyle konuştuklarını ve Bursaspor’un haksızlığa uğradığını söylediklerini belirten Recep Günay, “Savunmamız için bize fırsat verin dedik. 250 milyon lira civarında bir rakam var, bu bizim borcumuz değil dedik.

Hukuki yönden de başvurumuzu yaptık. Göreve gelir gelmez bunu yaptık. İnsanlar söz verdin, bırakmadın diyor. Ama biz kulübün sorunlarını çözmek için buradayız. Bu borçlar o dönem ki yönetimlere rücu eden borçlardır. Mahkemeden bu kararı aldığımızda tahtayı bir daha kapanmamak üzere açacağız.

Tabii bunun teminat olayı da var. Rakamın yüzde 10’unu teminat olarak istiyorlar. Bir kısmını yatırdık, bir kısmını yatıramıyoruz. Kimden destek istesek, şu firmaya, bu firmaya gittiniz mi diye soruyor. Bu teminatı yatırırsak tahtayı yasal olarak açacağız. Davalar bitene kadar Bursaspor’un üstünde hiçbir icra olmayacak. Bursaspor Kulübü’nün, yıl sonuna kadar sorunlarının yüzde 80’ini çözmüş olacağız” diye konuştu.

Kaynak: Olay

Editör: Haber Merkezi