Bu yazının içeriğinde okuyacaklarınızı muhtemelen arkadaş ortamlarınızda zaten konuşuyorsunuzdur. Ancak bu yazının bir mesajı daha var, dilim döndüğünce anlatmaya çalısacağım.

DURUMUMUZU KABULLENELİM

Birçok kişinin halâ içinde olduğumuz durumu kabullenemediğini görüyorum.

Elbette Bursaspor'umuzun bu halini içimize sindiremiyoruz ama kabullenmek zorundayız.

3.Lig'deyiz ve dönüş yolu meşakkatli!

BİLDİKLERİMİZİ HAYATA GEÇİRMELİYİZ

Bursaspor başka takımlara benzemez!

Camiası belli bir kudrete sahiptir.

Biz bu kudreti kullanamayan bir kuşak olduk maalesef, önce iğneyi kendimize batırmalıyız.

Birlik, beraberlik naraları her seçim öncesi atılır, atılmalıdır da ancak ne oluyorsa oluyor, birden bire tribün liderleri farklı açıklamalar yapmaya başlıyor; Bursasporluluğu da bu liderlerin peşinden gitmek zanneden  holiganımsı karakterlerden çekinen biz münferitler sessiz kalıyoruz ve kaosun kapısından giriveriyoruz.

Yönetimler zaten beceriksiz ilerlerken, buna dur diyecek tribünler de birbirine giriyor. Olanlar oluyor...

OLMASIN ARTIK!

Kimsenin hakkını yemek niyetinde değilim ancak özeleştirilerine şahit olduğum tribün liderlerinin daha sakin ve birleştirici davranmaları konusunda da belki bizlerin yardımına ihtiyaçları vardır. Herkes her şeyi onlardan bekliyor, bu da zor zanaat onlar adına...

AMA ÖNCE TABANDA BİRLİK ŞART

Ömürlerini, özgürlüklerini, maddiyatlarını, maneviyatlarını bu tribünlere harcamış insanlar artık daha soğukkanlı olsunlar lütfen...

Her sene yaptıkları hataları yapmasınlar.

Birbirlerini yemesinler.

Şehir dinamikleri bir araya gelsin diye çığlık atıyoruz ancak bence ilk çığlığımızı tribünlere atmalıyız.

ÖNCE TABANDA BİRLİK ŞART

Selim Ağabeyden, Enes kardeşime kadar, Recep Ağabeylerden , Mehmet Ağabeylerden Erkut kardeşime kadar say say bitmez bitmez bizde tribünlerin peşinden koştuğu insanlar ama hepsi kusura bakmasın artık yeter; sadece işinizi yapın ve size olan sevgimizi ve saygımızı kaybettirmeyin Allah rızası için.

Hiç de kızmayın size eleştiri yapanlara, karizmanız da çizilmez sizin, saygınlığınız da gitmez, zaten biz müsaade etmeyiz sizlerin hakkının yenmesine ancak lütfen artık barışın, sarılın, birliği, beraberliği sağlayın...Ama lafta değil bunu gerçekten yapın çünkü herkesin gerçek bir barışa ihtiyacı var.

Sosyal medyayı da gerçek sokağı da sapasağlam yönetin artık.

Kimseye akıl verecek hadde değiliz ama kimse de kendini akıl almayacak hadde görmesin artık.

Bursaspor'un menfaatleri için herkes sıyrılsın hatalarından da egolarından da.

ENES ÇELİK

Sn.Enes Çelik, herkesin olumlu baktığı biriydi ve adaylık başvurusunu da yaptı. Şahsen hiç tanımam ama pozitif bir rüzgâr estirerek başladı bu sürece. PEKİ, TEK BAŞINA BİR ŞEY YAPABİLİR Mİ? Tabii ki kocaman bir HAYIR! Allah yardımcısı olsun.

Etrafını kimler saracak, kimlerle muhakeme yapacak çok önemli bence. (Bu cümlenin önemi zamanla daha da anlaşılacak.)

Toparlanacaksak eğer, herkesin de bildiği gibi sabırla ve birliktelikle toparlanacağız.

Tribünlerin liderleri tek yumruk olacak, taraftarlar maddi manevi her desteği verecek, herkes başka kulüplerle ugraşmayı bırakacak ve herkes önüne bakacak.

Bulunan paraları doğru harcayıp, doğru stratijilerle ilerlersek, somut sonuçları geçmişte kalan başarıların duygularının önüne koyabilirsek, daha iyilerini yaşarız Allah'ın izniyle...

Saygılarımla...