Türkiye Basketbol Ligi'nin 5. Hafta mücadelesinde Final Spor, Naim Süleymanoğlu Spor Kompleksi'nde Konyaspor'u ağırladı.

Zorlu randevunun ilk anlarında iki takım da başa baş bir görüntü sergilerken, hücumda daha az hata yapan Konyaspor, skor avantajını eline aldı ve ilk periyodu 24-20 önde tamamladı.

WhatsApp Görsel 2023-10-15 saat 17.11.57_04fbbced - Kopya

İkinci periyotta ile birlikte savunmasını daha dirençli hale getiren Final Spor, hücumdaki etkinliğini de sürdürünce skora ve oyuna denge geldi. 38-38 ile sona eren ilk yarının ardından dönüşte de iki ekip de benzer performans sergileyerek üçüncü periyodu da 57-57'lik eşitlikle tamamladı.

Kader periyoduna Final Spor iyi başlasa da, Konyaspor hızlı hücumlardan sonuçlar alınca oyun yeniden dengede ilerledi. Büyük heyecana sahne olan karşılaşmanın son anlarında da eşitlik bozulmadı ve 77-77 biten normal süre sonrası uzatmaya geçildi.

Uzatmada müthiş bir direnç ve efor ortaya koyan Final Spor, son saniyeye dek mücadeleyi bırakmadı ve maçı da 92-90 kazanmayı başardı. Final Spor bu galibiyet ile birlikte ligde üst üste ikinci galibiyetini aldı.

Editör: Haber Merkezi