Zaferspor galibiyeti sonrasında, Kurtuluşspor teknik direktörü Erdoğan Sarıuşak maç sonrasında değerlendirmelerde bulundu: "Her maç, üstüne koyarak, gelişim sağlayarak bir sonraki maça, hazırlık yapıyoruz. Zafer spor, bu ligin üstündeki kaliteye sahip, futbolcu grubundan oluşan bir ekip. Fakat, istediği sonuçları alamadığı için, bizim maç, kendileri açısından, kesin kazanılması gereken bir maç görünümündeydi. Fakat, unutulmaması gereken bir şey vaki, bizimde istikrarı yakalamak adına, bu maçı kayıpsız geçmemiz gerekiyordu.

Oyuna gayet iyi başladık, pozisyon bulduk, fakat benim sporcularım çok dürüst oynamaya çalışıyorlar. Aynen Kestelspor maçında olduğu gibi, skor 0:0 iken, bulduğumuz pozisyonda, ceza sahası içerisinde, yapılan müdahalede düşebilse, skoru daha önce lehimize çevirebilirdik. Buna rağmen, orta alan şeklinde geçen maçta, hiç ummadığımız bir anda, mağlup duruma düştük. Golden sonra oyunun kontrolünü, belirli bir süre rakibimize kaptırdık. Buna rağmen, oyundan düşmedik ve devreye bu skorla girdik. İkinci yarı, oyunun başında erken bulduğumuz golle, direncimizi ve maçı kazanma arzusunu üst noktaya taşıdık. Sporcularım olağanüstü mücadele ettiler. Bulduğumuz ikinci golden sonra, daha dikkatli olabilseydik, hücuma çıkarken sakin, sabırlı, basit ve doğru tercihler yapabilseydik skoru artırabilirdik.

Oyunun son bölümünde, rakip fizik üstünlüğünü kullanma adına, uzun toplar ve duran toplarla sonuca gitmeye çalıştı. İyi kapandık, doğru pozisyonlar ve rakibe boş alanlar bırakmayarak, maçı kazanmasını bildik. Rakiplerimizin kaybettiği bir haftada, kazanmamız, bizim açımızdan çok önemli bir sonuç. Bir an önce, yukarı tırmanışa geçip, kendimizi düşme potasının üzerine atmalıyız. Bu yüzden, önümüzdeki hafta, rakibimizden puanlar alıp, istikrarımızı perçinlemeliyiz" dedi.

Editör: Haber Merkezi