Yıldırım Belediyesi Spor Kompleksi’nde düzenlenen şampiyonada Bursa, İstanbul, Eskişehir, Adana, Bilecik, Gaziantep, Şanlıurfa ve Hatay’dan 24 kulüp bünyesinde toplamda 435 sporcunun madalya mücadelesi verdi.

Yapılan müsabakalar sonucunda Yıldırım Belediyesporlu karateciler Abdullah Mingsar büyük erkek kategorisinde 70 kilogramda, Aylin Bayram ise yıldızlar kategorisinde altın madalyanın sahibi oldular.

Ümitlerde 50 kilogramda Cuma Eroğlu gümüş madalyanın sahibi olurken Irmak Peker yıldızlar 45 kilogramda, Fatih Ege 16-17 yaş kategorisinde, Emir Şen ise 10-11 yaş 40 kilogramda bronz madalya kazanarak büyük bir başarı kazandılar.

Yıldırımlı sporcuların kazandıkları madalyalardan dolayı büyük bir mutluluk yaşadıklarını söyleyen Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali, "Karate branşında elde ettiğimiz derecelerle Türkiye karatesine damga vurmaya devam ediyoruz. Başarılar kazanan sporcularımız sporun yeni merkezi Yıldırım hedefi doğrultusunda yaptığımız çalışmalarda bize ayrı bir güç veriyor. Spora ve sporcuya verdiğimiz desteklerimizi artırarak şampiyonlar şehri olarak anılmaya devam edeceğiz" ifadelerini kullandı.