Deprem felaketinin ardından yeniden futbola dönüş yapılıyor. TFF 2’nci Lig Beyaz Grup’ta 25’nci hafta mücadelesinde Amed Sportif Faaliyetleri ağırlayacak olan Bursaspor’da teknik direktör İsmail Ertekin, Özlüce İbrahim Yazıcı Tesisleri’nde gerçekleştirilen antrenman öncesinde basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

HAYAT DEVAM EDİYOR

Kahramanmaraş merkezli deprem felaketinde hayatında kaybedenlere başsağlığı dileyen İsmail Ertekin, “ Çok üzücü bir olay. Tüm Türkiye bu olayla yıkıldık ama bir şekilde ayağa kalkmak zorundayız. Ülke olarak hem maddi hem de psikolojik yardımla ayağa kalkabileceğimizi düşünüyorum. Bu olay bizi de derinden yaraladı. Tekrar dönüş kolay değil. Biz de ilginç bir maçla döneceğiz. Kolay olmamasına rağmen iyi hazırlandığımızı düşünüyorum. Hafta sonu puanları alarak yolumuza devam etmemiz gerekiyor. Hayat devam ediyor, biz de puanları alarak hayatımızı idame ettirmeliyiz” diye konuştu.

GÜÇ DENGESİNDE GERİDEYİZ

Güç dengesi olarak bakıldığında Amed Sportif Faaliyetleri’nin yukarıda olduğunu aktaran tecrübeli çalıştırıcı, “ Futbolda puan durumuyla ters orantılı birçok şey oluşabiliyor. Biz de bunu yapmaya çalışacağız. Amed SF maçını kazanıp yolumuza devam etmeye çalışacağız” açıklamasında bulundu.

GENÇ OYUNCULARA DESTEK ŞART

Takımın son durumuna dair bilgiler veren İsmail Ertekin, “Ufak tefek sakatlıklar hariç başka bir problemimiz yok. Bu arada sakat oyuncularımız dönüş yaptı. Bu bizim için büyük bir avantaj. İnşallah onlar da pazar günü gücünü ortaya koyacak. Biz de kazanan taraf olmaya çalışacağız. Sene başında adaptasyon sorunu oldu. Burada kendi seyircimiz arkamızda olduğu sürece sıkıntı yaşamayız. Taraftar da mutlaka öyle olacak. Genç oyuncular bu destekle birlikte iyi oynayacaktır” dedi.

ÖZER SÜRE ALABİLİR

Taraftarın maça büyük ilgi göstermesine ilişkin değerlendirme yapan Ertekin, “ Bunu siyasi bir duruma çevirmeyelim. Taraftar baskıyı rakip takıma oluşturmalı ama fiziksel olarak rahatsızlık verici boyutta olmamalı. Biz de saha içinde oyuncularımızla aynı baskıyı rakibe göstereceğiz. Özer’in de maçta süre alacağını düşünüyorum. Dilerim yeniden bir sakatlık yaşamaz bazı şeyler kolay olmuyor” dedi.

Editör: Haber Merkezi