Evet, yazının başlığı aklımı en çok kurcalayan soru...  Karakteri, çalışkanlığı, bağlılığı ile Bursaspor için büyük bir şans Sn.Mustafa Gönden Hoca, ona hiç şüphe yok.

Bir ay önce İnegöl'de oturup konuştuğumuzda da söylemiştim ona:

Sana tüm yetkiyi vermeleri yetmez, maddi olarak da senin planlarını desteklemeleri gerekiyor.

Bunun ilk aşaması da tahtanın açılması hepinizin malûmü...

Mutlaka oyuncuların mental sağlığını iyileştirecektir, mutlaka Özlüce'yi disiplin altına alacaktır hatta yönetimi bile belli derecede hizaya sokacaktır Mustafa Hoca.

Onunla olacak mı, sorusundaki tek endişem yönetimin işleri yürütmekteki acemilikleri başta olmak üzere, oyuncularımızın teknik anlamdaki eksikliklerini kapatacak süreyi bulup bulamayacağı konusunda...

Hem Murat Sözkesen hem de Mustafa Gönden kafa kafaya verdiğinde saha başarısının artacağı aşikâr ancak bu başarı çıtası ne kadar sürede ortaya çıkar onu kestiremiyorum. Ligin ilk yarısı sona erdiğinde, sıralamadaki yerimize göre planlama yapılmak istenecektir ancak bu planlama elbette tahtanın açılmasına bağlı olacak.

Sn.Cavit Çağlar'ın kulübü ziyareti beraberinde belli beklentileri getirdi ve bazı umut doğuran soruları doğurdu.

Acaba Çağlar etkisi ile oluşacak rüzgârın sonunda transfer tahtasının açılması söz konusu olabilir mi?

Ben de çoğunluk gibi tahta açılmazsa, takımım ligden düşmesini büyük ihtimal olarak görüyorum. M.Gönden'in stratejik planlaması bu seneyi ligde tutacak, seneye üst lige oynayacak bir kadro kurmak olduğunu düşünüyorum. Bu planlamanın kaynağını bulmak da yönetimin görevi. İşte bu noktada Mustafa Gönden ne yapsın? Şapkadan tavşan çıkaracak değil, yapabileceği en iyi başarı takımı ligde tutmak olacaktır.

İsimler elbet önemli ancak saha içi kaliteli oyuncularla desteklenmedikçe gelen isimlerin de yapabileceği işler sınırlı olur.

Allah Mustafa Hoca'ya kolaylıklar versin. Hakikaten yine en kötü zamanda, yine şahsi kariyerini ve yürüttüğü projeleri, işleri bir yana atıp vazifeden kaçmadı. Büyük saygıyı ve desteği hak ediyor.

Hiçbir şeyi ve hiç kimseyi beğenemeyen yeni versiyon camiamız, umarım Mustafa Hoca konusunda akıllı, saygılı ve sabırlı davranır.

Tribünlerin içinde bulunduğu kaos, yok olan birliktelik, maddiyatsız süreç, tecrübesiz çocuklar ve genel moralimize bakınca, burayı ayağa kaldırmak ve yeniden yükselişe geçirmek kolay iş değil.

Tabela her zaman haklıdır.

Tabela mazeret kabul etmez.

Tabela affetmez.

Herkes tabelaya bakar!

Yapılan onca çalışma, fedakarlıklar tabelaya yansımazsa unutulur gider.

Buradan Nedim Hoca'ya da canı gönülden teşekkür etmek istiyorum samimi çabaları için. Yolu açıl olsun.

Sonuç olarak hepimiz Bursaspor yeniden yükselsin istiyoruz. Bunun için somut olarak uğraşan insanlarım moralini bozmayalım yeter. Eleştirilerimizi tonunda ve yerinde yaparak fikirlerimizle destek olmalıyız. Ben de Mustafa Hoca ve tüm ekibine başarılar diliyorum.

Saygılarımla...